Zderzenie trzech samochodów. Jedna osoba w szpitalu

Straż pożarna fot. Sławek Wąchała

Trzy auta zderzyły się na drodze wojewódzkiej nr 308 pomiędzy Bonikowem a Sepnem. Jeden z kierowców trafił do szpitala. Sprawca wypadku był pod wpływem alkoholu: badanie wykazało 1,9 promila w organizmie.

Do wypadku doszło 13 stycznia tuż po godzinie 14.00, jak informuje portal „koscianiak”. Sprawcą wypadku był kierujący oplem vectrą 33-letni mieszkaniec gminy Kościan. Według ustaleń policjantów prowadził pod wpływem alkoholu – stwierdzili 1,9 promila w organizmie – ale też nie dostosował prędkości auta do warunków na drodze i wpadł w poślizg. Z tego powodu zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z peugeotem i dacią.

W efekcie peugeot prowadzony przez 49-letniego mieszkańca Leszna, wpadł do rowu, a dacia dachowała. To właśnie jej kierowca, 61-letni mieszkaniec gminy Dopiewo, odniósł obrażenia na tyle poważne, że karetka przewiozła go do szpitala. Sprawca wypadku stracił prawo jazdy i stanie przed sądem.

Na miejscu wypadku pracowały dwa zastępy strażaków z KP PSP Kościan oraz OSP Bonikowo. Na czas usuwania skutków wypadku na drodze wojewódzkiej nr 308 były utrudnienia w ruchu.

Podziel się:

Ostatnio dodane: