Zatańczyły w Poznaniu przeciwko przemocy wobec kobiet (ZDJĘCIA)

One Billion Rising Poznań fot. K. Adamska

„Tylko tak oznacza zgodę. Seks bez zgody to gwałt” – pod takim hasłem kilkanaście kobiet i dziewcząt zatańczyło przed Starym Browarem. To już walentynkowa tradycja – w okolicach tego dnia kobiety tańcem protestują przeciwko przemocy od 10 lat.

Dokładnie 10 lat temu na dworcu PKP w Poznaniu odbyła się pierwsze akcja One Billion Rising. Później akcja odbywała się w różnych miejscach, ale zawsze w przestrzeni publicznej, by mogło ją zauważyć jak najwięcej osób.

17 lutego o godzinie 17.00 odbyła się przed Starym Browarem na ulicy Półwiejskiej.
„Już dziesiąty raz cały świat i cała Polska tańczy i protestuje przeciwko przemocy wobec kobiet i dziewcząt” – napisały organizatorki w zaproszeniu na wydarzenie na Facebooku. – „Taniec sprzeciwu tradycyjnie odbywa w lutym (okolice walentynek) – dzień kojarzony ze świętem zakochanych, a także w dniach bliskich tej dacie. Dlaczego właśnie wtedy? Bo miłość jest przeciwieństwem przemocy! Dlaczego taniec? Bo tańcząc rządzimy swoim ciałem, a wspólny taniec wyzwala energię”.

W tym roku hasło dla Polski brzmiało: „Tylko tak oznacza zgodę. Seks bez zgody to gwałt”. Hasłem międzynarodowym było „Po wolność/dla wolności/za wolność”.

Podziel się:

Ostatnio dodane: