Zaczyna się budowa nowego osiedla komunalnego w Poznaniu. Pierwsze mieszkania już za rok

wizualizacja osiedla przy Darzyborskiej fot. UMP

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych podpisał umowę z generalnym wykonawcą na budowę pierwszego z siedmiu budynków przy ulicy Darzyborskiej. Prace wkrótce się rozpoczną, a pierwsze nowe mieszkania mają być gotowe już za rok.

Wyłoniony w postępowaniu przetargowym wykonawca, Firma Remontowo-Budowlana Piotr Szymański, wybuduje czterokondygnacyjny budynek, w którym będzie się znajdowało 14 mieszkań dwupokojowych o powierzchni ok. 45 m kw. każde oraz jedno mieszkanie jednopokojowe z oddzielną kuchnią, dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wszystkie mieszkania będą miały balkony.

– Podpisanie umowy z wykonawcą jest następnym krokiem przybliżającym nas do oddania kolejnych nowych mieszkań dla poznanianek i poznaniaków – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – W pierwszym budynku już za ok. rok powstanie 15 lokali, a docelowo w ramach całej inwestycji 252.

Dodatkowo wykonawca wybuduje także niezbędną infrastrukturę towarzyszącą, taką jak zjazd z drogi wewnętrznej, parking, chodniki, a także zagospodaruje teren otaczający budynek, w tym zadba o nasadzenia zieleni i małą architekturę. Wartość umowy to prawie 6 mln zł.

Podziel się: