Sprawdzanie zgód TCF
sobota, 21 czerwca, 2025

Zabity wilk w Wielkopolsce. Sprawę prowadzi policja

W Żerkowsko-Czeszewskim Parku Krajobrazowym znaleziono martwego wilka. „Mamy przekonanie graniczące z pewnością, że doszło do postrzelenia” – napisali pracownicy parku. Dlatego zgłosili sprawę policji.

Znalezienie martwego wilka i jego zdjęcia pracownicy opublikowali na swojej stronie i profilu na Facebooku. Ich zdaniem to około 8-miesięczna samica, która została zastrzelona ponad miesiąc temu.
„Trwają czynności związane z ustaleniem przyczyny śmierci wilka” – napisali. – „Mamy przekonanie graniczące z pewnością, że doszło do postrzelenia. Na ciele zwierzęcia widoczne są dwie rany z obydwu stron na różnej wysokości. Zwierzę zostało znalezione w kępie zadrzewień w odległości ok. 200 metrów od ambony myśliwskiej i ponad 500 metrów od granicy Rezerwatu „Czeszewski Las”.

Znalazcy zgłosili sprawę policji – wilk jest w Polsce objęty ścisłą ochroną, więc jego zabijanie i okaleczanie jest zabronione i grozi aresztem albo grzywną. Ochrona wilka ma też znaczenie praktyczne: jest on niezbędnym elementem prawidłowego funkcjonowania ekosystemów, bo dzięki utrzymywaniu w normie populacji kopytnych przyczynia się do lepszej wydajności upraw leśnych i rolnych.

Obserwuj nas w Google News!

Nie przegap najnowszych artykułów i wiadomości. Dołącz do naszych czytelników w Google News.

Obserwuj nas w Google News

Masz dla nas ważną informację?

Zauważyłeś problem w mieście? Masz ciekawe zdjęcie, historię lub chcesz zgłosić sprawę wymagającą uwagi? Napisz do naszej redakcji i pomóż nam informować lokalną społeczność!

Skontaktuj się z nami
Źródło: Zespół Parków Krajobrazowych Wielkopolski
Strona głównaWielkopolskaJarocinZabity wilk w Wielkopolsce. Sprawę prowadzi policja
Oceń artykuł:
0 / 5