czwartek, 18 kwietnia, 2024

Wysokie zwycięstwo Warty Poznań!

Warta pewnie pokonała Zagłębie Lubin. “Zieloni” byli zespołem lepszym i potwierdzili to zdobyciem czterech bramek.

Teoretycznie w Lubinie miały się zmierzyć dwa porównywalne zespoły. Oba walczą przed spadkiem i przed tą kolejką były sąsiadami w tabeli. Od początku meczu nie było tego widać – to poznaniacy byli zespołem lepszym i szybko wyszli na prowadzenie.

Trałka dośrodkował z rzutu rożnego przed pole karne do Kiełba. Ten uderzył niecelnie, ale piłkę odbił głową jeszcze Zrelak i “Zieloni” wyszli na prowadzenie. Po chwili poznaniacy prowadzili już dwoma bramkami. Luis dostał piłkę w polu karnym i uderzył niespodziewanie w kierunku bliższego słupka. Uderzenie nie było zbyt mocne, ale zaskoczyła bramkarza Zagłębia i było już 0:2.

Przed przerwą “Zieloni” zdobyli jeszcze jedną bramkę! Trałka znowu dośrodkował z rzutu rożnego. Obrońcy Zagłębia wybili piłkę, ale po chwili ponownie w pole karne dograł ją Luis. Tam już czekał Zrelak, który pokonał Bieszczada.

Druga połowa to ataki Zagłębia Lubin (który nie tworzyły większego zagrożenia pod bramką Grobelnego) i kontrataki Warty Poznań. Po dwóch z nich powinny paść kolejne bramki dla poznaniaków – najpierw fatalnie spudłował Zrelak, a po chwili podanie Castanedy zdążył przeciąć jeden z obrońców Zagłębia. “Zielonym” udało się zdobyć jeszcze jedną bramkę. Żubrowski stracił piłkę przed własnym polem karnym, co wykorzystał Castaneda.

Dzięki temu zwycięstwu Warta ma już sześć punktów przewagi nad strefą spadkową (ale rozegrała też jeden mecz więcej). Kolejne spotkanie “Zieloni” rozegrają z Rakowem Częstochowa.

Strona głównaSportWysokie zwycięstwo Warty Poznań!