piątek, 23 lutego, 2024

Wypadek w Wielkopolsce. Rowerzysta potrącony przez samochód osobowy

W Grodzisku Wielkopolskim doszło do kolizji drogowej na ulicy Środkowej. Samochód osobowy potrącił rowerzystę w pobliżu miejscowej szkoły podstawowej. Zgodnie z ustaleniami policji, przyczyną wypadku było nieprawidłowe wykonanie manewru skrętu przez kierującego pojazdem, który nie udzielił pierwszeństwa rowerzyście. Na skutek incydentu poszkodowany rowerzysta trafił do szpitala, lecz jego obrażenia nie okazały się poważne. Sprawca wypadku został ukarany mandatem karnym.

Do wypadku doszło w czwartkowe popołudnie, 1 lutego, na ulicy Środkowej w Grodzisku Wielkopolskim. Około godziny 18:00, w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 4, doszło do potrącenia 40-letniego mężczyzny poruszającego się na rowerze. Jak wynika z informacji przekazanej przez st. sierż. Aleksandrę Hoffmann, oficera prasowego miejscowej Komendy Powiatowej Policji, przyczyną zdarzenia było błędne wykonanie manewru skrętu oraz brak ustąpienia pierwszeństwa rowerzyście.

Poszkodowany rowerzysta został szybko przetransportowany do szpitala, gdzie stwierdzono, że odniósł jedynie lekkie obrażenia. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ukarali sprawcę mandatem karnym.

Źródło: Grodzisk Nasze Miasto
Strona głównaGrodzisk WielkopolskiWypadek w Wielkopolsce. Rowerzysta potrącony przez samochód osobowy