Wybory do Sejmu. PSL, Kukiz’15 i Bezpartyjni Samorządowcy pójdą razem do wyborów?

Wszystko wskazuje na to, że możemy mieć kolejną koalicję przed nadchodzącymi wyborami. PSL, Kukiz’15 i Bezpartyjni Samorządowcy mają wspólnie powalczyć o władze.

O porozumieniu donosi portal wpolityce.pl. Plotki o „romansie” pomiędzy obydwoma ugrupowaniami pojawiają się już od jakiegoś czasu. Teraz do koalicji mieliby jeszcze dołączyć Bezpartyjni Samorządowcy.

Zarówno PSL, jak i Kukiz’15 balansują na granicy progu wyborczego. Oba ugrupowania od kilku tygodni szukają potencjalnych koalicjantów, z którymi mogliby pójść do wyborów.

Ludowcy pierwotnie mieli tworzyć wspólnie z Platformą Obywatelską, Nowoczesną i Sojuszem Lewicy Demokratycznej – Koalicję Europejską. W ostatniej chwili Władysław Kosiniak-Kamysz, szef PSL, zrezygnował z tego pomysłu obawiając się, że konserwatywny elektorat jego ugrupowania nie zagłosuje na partię, która idzie w koalicji z lewicą.

W przypadku ruchu Kukiz’15 sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana. Naturalnym sojusznikiem dla Pawła Kukiza była Konfederacja. Wydaje się, że takiej koalicji chcieli również zwolennicy obu ugrupowań. Przeszkodą w dogadaniu się miały być złe relacje części liderów Konfederacji z samym Kukizem.

Jeżeli porozumienie między ugrupowaniami zostanie potwierdzone, to jesienią przeciwko PiS wystartują cztery duże koalicje. Lewicę będzie reprezentować sojusz SLD, Razem i Wiosny. Liberalnych wyborców spróbuje zagospodarować Koalicja Obywatelska. Na wsiach z PiSem powalczy PSL, wspierany przez Kukiza, a z prawej strony obecnie rządzące ugrupowanie będzie próbować „podgryzać” Konfederacja.

Źródło: wpolityce.pl

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: