mecz Warta Międzychód - Victoria Września fot. Warta Międzychód

Września: Rasistowski wybryk na meczu czwartej ligi

Podczas spotkania między Wartą Międzychód a Victorią Września dziennikarz Radia Września i sportwrzesnia.pl nazwał jednego z piłkarzy “czarną małpą” z dodatkiem słowa powszechnie uważanego za obelżywe.

Jak podaje portal wrzesnia.info.pl, dziennikarz Andrzej G. skierował je do Jędrzeja Drame, piłkarza Warty Międzychód w chwili, gdy ten sfaulował zawodnika Victorii i dostał za to żółtą kartkę. Między piłkarzem a dziennikarzem doszło do kłótni, piłkarz miał się popłakać, natomiast dziennikarz został wyproszony ze stadionu.

Zarząd klubu nałożył na niego zakaz stadionowy. Ukarany został też przez pracodawcę – dostał naganę z wpisem do akt, chociaż – jak zaznacza Radio Września – dziennikarz był na meczu prywatnie, a nie w celu przygotowania materiału na antenę radia. Musiał też wpłacić 500 zł na rzecz stowarzyszenia Nigdy Więcej walczącego z rasizmem i przeprosić tak zawodnika, jak klub.

Sam dziennikarz przyznaje się do “czarnej małpy”, ale twierdzi, że nie pamięta, by do tego użył jeszcze wilgaryzmu. Napisał też pismo z przeprosinami do zawodnika i do klubu.

 

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze