kierowca fot. ZK Wronki

Wronki: Dzień Bezpiecznego Kierowcy z życzeniami

25 lipca to Dzień Bezpiecznego Kierowcy, któremu patronuje św. Krzysztof. Z teej okazji Zakład Karny we Wronkach składa serdeczne życzenia swoim kierowcom, którzy mają wyjątkowo odpowiedzialną pracę.

W szeregach Służby Więziennej funkcjonariusze na stanowisku kierowcy znajdują szczególne miejsce. Oprócz pokonywania tysięcy kilometrów w celu wykonania powierzonych im zadań, kierowcy odpowiedzialni są również za pielęgnację i konserwację pojazdów. Przed każdym wyjazdem dokonywana jest obsługa codzienna polegająca m.in. na sprawdzeniu stanu technicznego pojazdu, poziomu płynów eksploatacyjnych, wyposażenia i w szczególności elementów mających wpływ na bezpieczeństwo jazdy.

Kierowcy w służbie to osoby posiadające nie tylko odpowiednie uprawnienia, ale także doświadczenie w bezpiecznym przewozie osób. Praca kierowcy, często wydająca się monotonna i łatwa, wymaga dużej odporności psychicznej i umiejętności radzenia sobie w często stresujących sytuacjach, nie tylko na drodze.

W Zakładzie Karnym we Wronkach oraz jego Oddziale Zewnętrznym w Szamotułach pracuje łącznie 7 etatowych kierowców. Na wyposażeniu jednostki znajduje się 11 nowoczesnych pojazdów, z których 5 to operacyjno-konwojowe do przewozu osadzonych. W samym 2019 roku przejechano około 250 tys. km.

Dzień Bezpiecznego Kierowcy odbywa się już po raz 15. Przypadające 25 lipca święto to inicjatywa podjęta w 2006 r. przez Duszpasterstwo Kierowców współpracujące z Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Krzysztofem Hołowczycem – kierowcą rajdowym.

ZK Wronki, el

Dodaj komentarz

avatar