WOŚP: „Złote” karty PEKA z autografem Jacka Jaśkowiaka na licytacji

Złota karta PEKA z autografem Jacka Jaśkowiaka fot. ZTM

10 kart PEKA na okaziciela w kolorze złotych, a każda z autografem prezydenta Jacka Jaśkowiaka i serduszkiem WOŚP – Zarząd Transportu Miejskiego w ten sposób zamierza wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Kart jest dziesięć i wszystkie są w kolorze złotym, z kolorową grafiką przypominającą, że to już 30. Finału WOŚP – i z podpisem prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka. To karty kolekcjonerskie, ale osoby, które je wylicytują, będą mogły normalnie z nich korzystać jeżdżąc miejską komunikacją – oczywiście po doładowaniu. karty będą licytowane w dwóch sztabach, część stacjonarnie i część online.

– Mamy nadzieję, że karty PEKA będą się cieszyć dużym zainteresowaniem licytujących – mówi Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Jak co roku w dniu finału, czyli 30 stycznia, wolontariusze WOŚP będą mogli jeździć tramwajami oraz autobusami na liniach ZTM za darmo na podstawie specjalnego identyfikatora WOŚP z hologramem ZTM – zgodnie z uchwałą Rady Miasta Poznania. ZTM w Poznaniu wydał 2,5 tys. takich hologramów.

Przypomnijmy, że hasłem przewodnim 30. Finału WOŚP jest „Przejrzyj na oczy!” – tegoroczna zbiórka jest prowadzona na doposażenie okulistyki dziecięcej. Jej celem jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci w Polsce.

Źródło: ZTM