Wolsztyn: Mężczyzna, do którego wezwano pomoc medyczną, zaatakował ratownika

Wolsztyn fot. Wolsztyn.pl
Dwa patrole policji i obsada karetki pogotowia – wszystko po to, by uspokoić jednego mężczyznę, będącego pod wpływem środków odurzających. I nie obyło się bez ofiar.

Agresywny mężczyzna w jednym z bloków przy ulicy Kusocińskiego – takie wezwanie otrzymali wolsztyńscy policjanci w sobotę. Na miejscu rzeczywiście zastali agresywnego mężczyznę, będącego najwyraźniej pod wpływem jakichś środków odurzających. Postanowili więc wezwać pogotowie ratunkowe.

Przybyli ratownicy zgodzili się z opinią policjantów, że podanie leku jest niezbędne, jednak w tym celu należało podejść bliżej do mężczyzny, a to, przy jego pobudzeniu, nie było łatwe. Właśnie podczas próby podania lekarstwa potencjalny pacjent zaatakował jednego z ratowników i kopnął go w klatkę piersiową. Ratownik spadł ze schodów i stracił przytomność. Niezbędne okazało się odwiezienie do szpitala także i jego.

Ratownik trafił do szpitala na oddział wewnętrzny, gdzie zrobiono mu niezbędne badania, a agresywny pacjent – do kościańskiego szpitala neuropsychiatrycznego.

KPP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: