Wiśniewski atakuje PiS. „Fakty są takie, że przez cztery lata nie zrobiliście nic”

fot. UMP
Mariusz Wiśniewski, zastępca Jacka Jaśkowiaka, ostro skomentował dzisiejszą konferencję PKP, na której została przedstawiona koncepcja zmian jaka czeka dworzec w Poznaniu.

Zgodnie z planem przedstawionym dzisiaj przez prezesa PKP S.A. stary budynek Dworca Głównego ma zostać odnowiony, a obok niego dodatkowo pojawi się hotel dla pasażerów. – Pierwszy hotel na terenach kolejowych. Hotel, który ułatwi podróżowanie najwspanialszym środkiem transportu, jakim jest kolej – mówił Krzysztof Mamiński, prezes zarządu PKP S.A.

W konferencji uczestniczyła trójka polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy kandydują w wyborach do Sejmu: Jadwiga Emilewicz; Tadeusz Dziuba i Piotr Szelągowski. Obecna minister Przedsiębiorczości i Technologii przekonywała zresztą, że problemy z funkcjonalnością dworca są tym na co najczęściej w rozmowach z nią zwracają uwagę poznaniacy.

Jej wystąpienie skomentował na swoim Facebooku Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – W Poznaniu nie można opowiadać bajek. Tu się liczy Pani Minister konkretna praca. A fakty są takie, że przez cztery lata nie zrobiliście nic w temacie przywrócenia dawnego dworca PKP. To oznacza również, że obecni posłowie PiS byli słabymi ambasadorami w tej sprawie. Dzisiejsza Państwa konferencja to nic innego jak kolejna obietnica wyborcza bez pokrycia – uważa zastępca Jacka Jaśkowiaka.

Uwagę Wiśniewskiego zwróciła kwota, jaką PKP S.A. zaplanowały wydać na przebudowę samego dworca – 32 miliony złotych. – To jakiś żart chyba. Za to nawet nie uda się odnowić ścian obecnego gmachu, a co dopiero dokonać kompleksowej inwestycji – podkreśla Wiśniewski. – Błędem jest również, co podkreślaliśmy w rozmowach z PKP, brak porządnego konkursu architektonicznego na gmach dworca, zwłaszcza jeśli mielibyśmy szukać nowoczesnej architektury wpisanej w tkankę miasta. W zaistniałej sytuacji jedynym bezpiecznym rozwiązaniem wydaje się odtworzenie historycznej XIX – wiecznej kubatury z nowoczesnym wnętrzem. Ale na to też są potrzebne większe środki. Chyba że mówimy o pudrowaniu obecnego gmachu, ale na to nie chcemy się godzić.

– Dworzec poznański to druga co do wielkości stacja kolejowa w kraju i powinien być potraktowany priorytetowo oraz poważnie. To także wizytówka PKP i oczywiście miasta. Chcemy porządnej realizacji, zapewniającej wszystkie rozwiązania korzystne dla obsługi pasażerskiej, a także powiązania budynku funkcjonalnie z miastem, w tym transportem publicznym – podsumował Wiśniewski.

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: