uszkodzony świetlik fot. policja Konin

Wielkopolska. Zniszczenia budynków wartości prawie 100 tys. zł. Sprawcami okazali się 12- i 13-latkowie!

Ponad 91 500 zł – tyle będzie kosztowała naprawa uszkodzonych budynków Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie przy ulicy Wodnej. Sprawcami tak kosztownych zniszczeń okazali się chłopcy w wieku 12 i 13 lat.

Komenda Miejska Policji w Koninie otrzymała zawiadomienie o uszkodzeniu dachów i świetlików kompleksu budynków znajdujących się na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego. Zniszczona została blachodachówka, pokrycie dachowe altany i kilka świetlików nad pomieszczeniami socjalnymi szkolnego orlika. Koszty naprawy zostały oszacowane na 91 500 zł.

Dzięki nagraniom szkolnego monitoringu bez trudu udało się ustalić sprawców – okazali się nimi czterej chłopcy, mieszkańcy Konina, w wieku 12 i 13 lat, których kamera nagrała, jak biegali po dachu.

„Nieletni zostali przesłuchani w obecności opiekunów prawnych” – informują konińscy policjanci. – „W trakcie składania wyjaśnień chłopcy przyznali się do zarzucanego czynu, zgodnie oświadczyli, że zrobili to dla zabawy, nie zdawali sobie sprawy z konsekwencji i szkód jakie mogą wyrządzić”.

Sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny, który zadecyduje o karze dla nieletnich wandali.