Wielkopolska: Wynajmowali mieszkania prostytutkom. Zostali zatrzymani

zatrzymani fot. policja
Policjanci z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Poznaniu zatrzymali mężczyznę i kobietę, którzy udostępniali 9 mieszkań prostytutkom – zarabiając na tym duże pieniądze. Teraz odpowiedzą za czerpanie korzyści z prostytucji.

Jak ustalili policjanci, przedsiębiorcza para, 41-letni mężczyzna i 36-letnia kobieta, działała na terenie Poznania, Gniezna, Jerzykowa i Wrocławia, dysponując łącznie 9 mieszkaniami. Wszystkie wynajmowali prostytutkom i świetnie na tym zarabiali, doskonale sobie przy tym zdając sprawę, w jakim celu kobiety wynajmują od nich mieszkania. Dowodem na to jest chociażby fakt, że zamieszczali ogłoszenia o ich wynajmie na jednym z największych i popularnych serwisów erotycznych i oferowali krótkoterminowy wynajem mieszkań prostytutkom zajmującym się nierządem.

Z materiałów dowodowych zgromadzonych przez policjantów wynikało, że podejrzani działali w ten sposób co najmniej 2 lata. Ustalono również, że wynajem mieszkań prostytutkom i czerpanie z tego tytułu korzyści było ich stałym źródłem dochodu.

Policjanci przedłożyli wszystkie materiały dowodowe prokuratorom z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Uzgodniono termin realizacji sprawy i w ostatnich dniach czerwca zatrzymano podejrzanych. Prokurator złożył wniosek o areszt tymczasowy wobec podejrzanych, a sąd przychylił się do tego i oboje trafili do aresztu. Sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci prowadzący śledztwo nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Za ułatwianie uprawiania prostytucji innym osobom oraz za czerpanie korzyści z cudzego nierządu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

KWP Poznań

Podziel się:

Ostatnio dodane:

Wydarzenia w Wielkopolsce: