wojewoda Łukasz Mikołajczyk fot. WUW

Wielkopolska: Wszystkie samorządy wystąpiły o rządowe środki

Wszystkie wielkopolskie samorządy złożyły wnioski do wojewody wielkopolskiego o udzielenie finansowego wsparcia w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Nabór trwał do 10 sierpnia.

Do wojewody Łukasza Mikołajczyka wpłynęły wnioski z 226 samorządów gminnych i miast na prawach powiatu na kwotę 422,6 tys. zł oraz 31 samorządów powiatowych, które aplikowały o 104,1 tys. zł. Pieniądze mają zostać przeznaczone na projekty inwestycyjne. Kwota, która zostanie wypłacona wielkopolskim samorządom, to aż 526,7 mln zł.

– Celem rządu jest wsparcie lokalnych inwestycji. Niektóre samorządy rozważały rezygnację z budów. Powodem była sytuacja ekonomiczna, na którą wpłynął covid-19. Te pieniądze mają pomóc utrzymać dynamikę inwestycyjną w wielkopolskich gminach i powiatach – tłumaczy Łukasz Mikołajczyk.

Wojewoda wielkopolski nie jest też zaskoczony, że wszystkie samorządy zdecydowały się na złożenie wniosków.
– Jeszcze kilka tygodni temu niektórzy opozycyjni samorządowcy demonstracyjnie odmawiali przyjęcia czeków z kwotami, twierdząc, że to pieniądze bez pokrycia – mówił. – Ostatecznie złożyli wnioski. Niekiedy refleksja przychodzi z czasem, ale z zadowoleniem przyjmuję ten fakt i życzę wszystkim włodarzom, by dobrze i z zyskiem dla mieszkańców wykorzystali te środki.

Wojewoda w terminie do 17 sierpnia 2020 r. przekaże informację o kwocie wnioskowanego wsparcia do Prezesa Rady Ministrów, który do 31 sierpnia 2020 r. złoży dyspozycję wypłaty środków.

WUW, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze