poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Wielkopolska: Uprawiał konopie na polanie w środku lasu

13 krzewów konopi indyjskich i ponad 2,6 kg narkotyków zabezpieczyli gostyńscy kryminalni na jednej z polan w pobliżu Ostrowa Wielkopolskiego. O prowadzenie plantacji podejrzany jest 31-letni mieszkaniec Gostynia.

Jak informują policjanci, ta nietypowa plantacja znajdowała się na polanie w trudno dostępnej części lasu, zarośniętej trzcinami i z daleka od drogi.
“Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej już od jakiegoś czasu prowadzili działania operacyjne związane z uprawą marihuany w tym miejscu” – podaje Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu. Do zatrzymania 31-latka doszło wieczorem 7 września br. zaraz po tym, gdy doglądał on plantacji. Na polanie znajdowało się 13 krzewów konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu o wysokości około 2 metrów. Dodatkowo podczas przeszukania mieszkania mężczyzny funkcjonariusze znaleźli blisko 10 gramów suszu”.

31-latek usłyszał zarzut posiadania ponad 2,6 kg środków odurzających. Grozi mu za to do 10 lat więzienia. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec niego policyjnego dozoru.

Strona głównaWiadomości Leszno / Gostyń / Rawicz / KościanWielkopolska: Uprawiał konopie na polanie w środku lasu