Wielkopolska: Tragiczny wypadek na DK25. Jedna osoba nie żyje

Policja fot. Sławek Wąchała

Na obwodnicy Nowych Skalmierzyc kierowca osobowego volkswagena na prostym odcinku drogi zderzył się z samochodem ciężarowym. Kierowcy ciężarówki nic poważnego się nie stało, ale kierowcy volkswagena nie udało się uratować.

Wypadek zdarzył się 6 maja przed godziną 14.00 na drodze krajowej nr 25, na obwodnicy Nowych Skalmierzyc. Jak poinformował portal kalisz24.info.pl komisarz Witold Woźniak z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, za kierownicą volkswagena siedział 67-letni mieszkaniec Konina, który jechał w stronę Kalisza. Z nieznanych przyczyn nagle zjechał na przeciwległy pas drogi, wjeżdżając wprost pod samochód ciężarowy marki Scania. Według świadków jadących za volkswagenem kierowca jechał dość niepewnie od Ostrowa, z prędkością około 70 km na godzinę.

Kierowcy Scanii, 47-latkowi z powiatu pleszewskiego, nic poważnego się nie stało. Był trzeźwy. Kierowca volkswagena był natomiast w bardzo ciężkim stanie. Strażacy reanimowali go na miejscu, później akcję przejęli ratownicy medyczni. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, ale tam niestety zmarł.

Droga po wypadku była zablokowana przez ponad 3 godziny.

Podziel się:

Ostatnio dodane: