dystrybucja maseczek fot. 12 WBOT

W ciągu czterech dni terytorialsi z 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej dostarczyli do powiatów blisko 800 tys. bezpłatnych maseczek dla mieszkańców. Od początku roku w Wielkopolsce wzrosło zapotrzebowanie na środki ochrony indywidualnej.

Żołnierze z wielkopolskiej brygady angażują się w pomoc w zwalczaniu pandemii covid-19 od samego początku. Budowali mobilne izby przyjęć, dowozili na szczepienia, organizowali punkty testów na obecność koronawirusa i pracowali w nich testujące tysiące Wielkopolan. Obecnie, na prośbę wojewody wielkopolskiego, pobierają z magazynów bezpłatne maseczki, które mają trafić do gmin i ich mieszkańców. Akcja trwa już czwarty dzień.

W dystrybucję zaangażowały się wszystkie bataliony z Wielkopolski: 122 blp z Dolaszewa, 124 blp ze Śremu oraz 125 blp z Leszna. Żołnierze dostarczali maseczki do podmiotów w swoich stałych rejonach odpowiedzialności.
– Staramy się odpowiadać na wszelkie sygnały i prośby o pomoc – mówi płk Zbigniew Targoński, dowódca 12 WBOT. – Jesteśmy w stałym kontakcie z wojewodami wielkopolskim i lubuskim, ponieważ naszym stałym rejonem odpowiedzialności są dwa województwa. Służymy naszej lokalnej społeczności i okazujemy wsparcie w tym trudnym czasie.

Terytorialsi dostarczyli w ciągu 4 dni blisko 800 tys. maseczek. Żołnierze 122 blp z Dolaszewa przewieźli blisko 250 tys. maseczek do Piły, Złotowa, Wągrowca, Chodzieży i Czarnkowa. 124 blp ze Śremu zajął się dystrybucją środków do Wrześni, Turku, Koła, Śremu, Środy Wlkp., Kalisza i Konina – łącznie rozdysponował 165 tys. masek ochronnych. Żołnierze z leszczyńskiego batalionu przewieźli 115 tys. środków ochrony indywidualnej do Krotoszyna, Grodziska Wlkp., Wolsztyna i Leszna.

Źródło: WBOT