Wielkopolska: Sprawca wypadku z surowszym wyrokiem. Po apelacji prokuratury

sąd okręgowy

Nie 8, ale 12 lat w więzieniu spędzi sprawca wypadku, w którym zginęło dwóch drogowców. Prokuratura Rejonowa w Lesznie właśnie wygrała apelację od pierwszego wyroku, w którym mężczyzna został skazany na 8 lat więzienia. Wyrok jest prawomocny.

Przypomnijmy, że chodzi o wypadek w października 2020 roku. Pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie właśnie remontowali chodnik. Miejsce było odpowiednio oznakowane, a oni sami w kamizelkach odblaskowych. W grupę pracujących wjechał kierowca busa potrącając śmiertelnie dwóch z nich. Jak wykazały badania, 40-letni kierowca busa z powiatu wschowskiego był trzeźwy – ale pod wpływem narkotyków.

Jak informuje elka.pl, w lutym 2022 roku Sąd Rejonowy w Lesznie uznał winę kierowcy w tym wypadku i skazał go na 8 lat i 4 miesiące więzienia za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym pod wpływem środków odurzających oraz za prowadzenie pojazdu pod wpływem tych środków.

Jednak Prokuratura Rejonowa w Lesznie uznała, że to za mało – chciała 12 lat więzienia. Złożyła więc apelację, która właśnie została rozpatrzona i jak powiedział Radiu Elka Przemysław Grześkowiak, szef prokuratury, Sąd Okręgowy w Poznaniu uznał, że argumentacja prokuratury jest słuszna i podwyższył karę do 12 lat więzienia. Wyrok jest już prawomocny.

Podziel się: