Wielkopolska: Spowodowała wypadek, bo kichnęła. Sąd wydał wyrok

Policja fot. Sławek Wąchała

19-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego w kwietniu 2019 roku nagle zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z jadącym nim samochodem. Jego kierowca zginął na miejscu. Sprawczyni wypadku tłumaczyła się tym, że kichnęła. Co na to sąd?

Wypadek miał miejsce na drodze krajowej nr 15 między Goliną a Koźminem Wielkopolskim. Według tłumaczeń kobiety właśnie kichnięcie było powodem, że straciła panowanie nad kierownicą, zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła z jadącym tam autem, doprowadzając do śmierci jego 44-letniego kierowcy.

Funkcjonariusze prowadzący postępowanie w tej sprawie początkowo podejrzewali, że kobieta korzystała w czasie jazdy z telefonu komórkowego, jednak sprawdzenie bilingów połączeń wykluczyło tę ewentualność. Policjanci przesłuchali także świadków zdarzenia i przejrzeli monitoring, a 10 maja Sąd Rejonowy w Jarocinie wydał wyrok w tej sprawie.

Kobieta, obecnie 21-letnia, została skazana na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata, ma także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez 4 lata i została objęta dozorem kuratora. Do tego jeszcze doszły kary finansowe: musi zapłacić dwie nawiązki po 15 tys. zł i pokryć koszty procesu w wysokości 6100 zł. Wyrok nie jest prawomocny.

Podziel się:

Ostatnio dodane: