Wielkopolska: Samochód potrącił kobietę na przejściu dla pieszych. Niestety, nie żyje

fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

Tragiczny wypadek wydarzył się w Jarocinie na ulicy Poznańskiej około południa. Samochód marki BMW uderzył w 20-letnią kobietę idącą z rowerem przejściem dla pieszych. Zginęła na miejscu.

Jak informuje jarocińska.pl, sporo osób widziało ten wypadek, bo to ruchliwy odcinek drogi, a samochody, w tym radiowóz, akurat stały przed przejściem dla pieszych, przepuszczając ich. Według wstępnych ustaleń policji potwierdzonych zeznaniami świadków, 20-latka przechodziła z rowerem przez przejście zgodnie z przepisami, gdy uderzył w nią kierujący bmw 19-latek, mieszkaniec gminy Jarocin, jadący od strony Cielczy.

Siła uderzenia musiała być duża, bo według zeznań świadków kobietę dosłownie wyrzuciło w powietrze, upadła o kilka metrów od miejsca uderzenia, a jej rower był zmiażdżony. Ogromną prędkość samochodu potwierdzili też kierowcy, których bmw wyprzedziło na trasie kilka minut przed wypadkiem.

Policjanci z radiowozu, którzy przypadkiem znaleźli się na miejscu zdarzenia, rozpoczęli reanimację kobiety, później przejęło ją pogotowie ratunkowe. Niestety, nie udało się jej jednak uratować.

Policja ustaliła, że kierowca był trzeźwy, ale pobrano mu dodatkowo krew do badań na obecność środków odurzających.

Podziel się: