Wielkopolska: Prawie 130 km na godzinę w terenie zabudowanym. Dostał pokaźny mandat

motocyklista fot. policja Leszno

Policjanci z leszczyńskiej grupy Speed zatrzymali motocyklistę, który nie tylko jechał 128 km na godzinę w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje 50 km na godzinę. A dodatkowo z taką właśnie prędkością przejechał przez przejście dla pieszych.

Sytuacja miała miejsce 2 września po godz. 18.00 na ulicy Osieckiej w Lesznie. Policjanci leszczyńskiej drogówki z grupy Speed pełnili właśnie służbę w radiowozie z wideorejestratorem.
– Kierowca jednośladu pędził w terenie zabudowanym z prędkością 128 km/h na tzw. „pięćdziesiątce”. Tym samym przekroczył dozwoloną prędkość o 78 km/h! – informuje Monika Żymełka z leszczyńskiej policji. – Oprócz tego, że ten niechroniony uczestnik ruchu drogowego naraził swoje życie, to zagrażał także innym osobom, poruszającym się przepisowo, w tym pieszym, bo z tak zawrotną prędkością przejechał przez oznakowane przejście dla pieszych.

Zatrzymanym kierowcą okazał się 35-letni mieszkaniec Leszna. Policjanci natychmiast zatrzymali jego prawo jazdy na trzy miesiące, dodatkowo został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych, a na jego konto „wpłynęło” 10 punktów.

„Młody kierowca motocykla, dopełnił wszelkich starań, aby narazić na niebezpieczeństwo życie swoje, pieszych oraz innych uczestników ruchu drogowego” – podsumowują leszczyńscy policjanci.