Wielkopolska: Podejrzany o kradzież biżuterii zatrzymany w ostatniej chwili

skradziona biżuteria fot. policja Leszno

Leszczyńscy policjanci w niespełna dwie godziny zatrzymali podejrzanego o kradzież biżuterii właścicielce jednego z leszczyńskich sklepów. Zdążyli w ostatniej chwili, bo 17-latek razem z biżuterią już wsiadał do pociągu…

Do zdarzenia doszło 1 września po godz. 14.00.
– Właścicielka jednego z leszczyńskich sklepów zdjęła z dłoni swoje pierścionki na czas wykonywania na terenie lokalu prac porządkowych – wyjaśnia Monika Żymełka z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. – Kiedy do sklepu weszli klienci, podeszła do lady, aby ich obsłużyć.

Po wyjściu klientów kobieta zorientowała się, że skradziono jej biżuterię wartą 4 tysiące złotych i natychmiast zawiadomiła policję. Funkcjonariusze szybko ustalili podejrzanego o to przestępstwo, 17-letniego obywatela Ukrainy, i wyruszyli na jego poszukiwania.

– Niespełna dwie godziny po zdarzeniu młody mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy na jednym z peronów dworca kolejowego w Lesznie – mówi Monika Żymełka. – Wypierał się, że ma związek z kradzieżą, stawiał opór podczas zatrzymania. Miał promil alkoholu w organizmie. Jednak podczas przeszukania bagażu 17-latka policjanci znaleźli w kieszeni kurtki znajdującej się w plecaku cztery pierścionki należące do pracownicy sklepu. Biżuteria niebawem zostanie zwrócona właścicielce, a sprawca usłyszy zarzut kradzieży. Grozi mu do 5 lat więzienia.