Wielkopolska: Podejrzani o spowodowane trzech pożarów z zarzutami

pożar fot. policja Piła

27-letni mężczyzna i 54-letnia kobieta zostali zatrzymani przez policję w Wyrzysku. Usłyszeli zarzuty wywołania trzech pożarów we wsi Tłukomy i przyznali się do winy. Spowodowali straty wartości prawie 100 tys. zł.

W ubiegłym tygodniu na terenie wsi Tłukomy w gminie Wysoka strażacy ugasili trzy pożary w ciągu zaledwie czterech dni.
– Pierwszy z nich miał miejsce późnym wieczorem 5 września, gdzie spaleniu uległo składowane drewno – informuje st. sierż. Wojciech Zeszot z pilskiej policji. – Tej samej nocy, zaledwie kilka godzin później, strażacy walczyli z pożarem około 200 balotów siana o wartości 20 tysięcy złotych. Ostatni pożar miał miejsce 8 września w godzinach porannych, gdzie również spaleniu uległy baloty siana, ale w ilości 500 sztuk. Zostały one wycenione na kwotę 57 tysięcy złotych”.

Ekspertyza biegłego nie pozostawiła wątpliwości: przyczyną wszystkich pożarów były podpalenia. Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Wyrzysku wszczęli śledztwo i po wykonaniu żmudnej pracy operacyjnej wytypowali dwoje potencjalnych sprawców: w dniu ostatniego pożaru policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy Wysoka, a dzień później 54-letnią kobietę.

– Mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia w postaci pożaru składowanego drewna o wartości 20 tysięcy złotych – wyjaśnia st. sierż. Wojciech Zeszot. – Kobieta natomiast odpowiedzialna jest za pożar dwóch stogów siana o łącznej wartości 77 tysięcy złotych. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna przyznali się do podpaleń.

Za popełnione przestępstwa obojgu może grozić kara nawet do 5 lat więzienia. Dodatkowo Prokuratura Rejonowa w Chodzieży objęła kobietę dozorem policyjnym oraz zakazem zbliżania do pokrzywdzonego.