Wielkopolska: Ostrzeżenia przed burzami trzeciego stopnia! „Miejscami grad. Możliwość utworzenia się trąby powietrznej”

Burza Poznań fot. Magda Zając

Dla przeważającej części Wielkopolski IMiGW wydał ostrzeżenie trzeciego stopnia przed burzami i drugiego przed upałami. Przewidywane opady do 50 mm, wiatr do 130 km na godzinę.

„Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywy wiatru do 115 km/h, lokalnie do 130 km/h. Miejscami grad. Możliwość utworzenia się trąby powietrznej” – informuje IMiGW.

Ostrzeżenie przed burzami trzeciego stopnia obowiązuje 1 lipca od godziny 15.00 do północy na terenie powiatów: złotowskiego, pilskiego, wągrowieckiego, chodzieskiego, poznańskiego, gnieźnieńskiego, wrzesińskiego, średzkiego, konińskiego, słupeckiego, kolskiego, jarocińskiego, pleszewskiego, kaliskiego, tureckiego, ostrowskiego i ostrzeszowskiego.

Warto dodać, że dla tych samych powiatów nadal obowiązuje też ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałem – temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 30°C do 34°C, lokalnie do 35°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C. To ostrzeżenie obowiązuje jeszcze 1 lipca do godziny 20.00.

W pozostałych powiatach Wielkopolski 1 lipca od godziny 13.00 do 22.00 obowiązuje ostrzeżenie przed burzami drugiego stopnia.
„Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu do 40 mm, lokalnie do 50 mm, oraz porywy wiatru do 95 km/h, lokalnie do 110 km/h. Miejscami grad” – podaje IMiGW.

Tu także, do 1 lipca do godziny 20.00, obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami. Temperatura maksymalna w dzień może wynieść od 30°C do 34°C, lokalnie do 35°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C.

Podziel się: