Wielkopolska: Ojciec z córką podejrzani o pobicie mężczyzny kijami bejsbolowymi

fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

Sąd Rejonowy w Pile zadecydował o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące 40-letniego mężczyzny oraz jego 20-letniej córki. Są podejrzani o pobicie mężczyzny, z którym się pokłóciła kobieta, kijami bejsbolowymi.

Policjanci otrzymali informację o pobiciu 1 sierpnia. Miało do niego dojść późnym wieczorem na terenie jednego z pilskich osiedli z powodu awantury, do jakiej doszło dzień wcześniej podczas imprezy. Sprawą zajęli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego.

„Policjanci potwierdzili, że dzień wcześniej podczas towarzyskiego spotkania kilku osób, w którym uczestniczyła również 20-letnia kobieta, doszło do słownej awantury z pokrzywdzonym” – informuje KPP w Pile. – „Po chwili 20-latka opuściła spotkanie i udała się do domu, gdzie opowiedziała całą historię swojemu ojcu. Wtedy właśnie 40-letni mężczyzna wziął kij bejsbolowy i udał się do mieszkania pokrzywdzonego. Po chwili dołączyła również 20-latka trzymając w ręku drugi kij. Pokrzywdzony wyszedł z mieszkania przed budynek, gdzie 40-letni mężczyzna wraz ze swoją córką zaczęli uderzać go po głowie i całym ciele”.

Obrażenia mężczyzny okazały się poważne, ale nie zagrażają jego życiu. Podejrzani o pobicie, 40-latek i jego córka, zostali zatrzymani dzień później. Usłyszeli zarzuty pobicia przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu – to przestępstwo zagrożone karą nawet 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego w Pile zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.

Podziel się:

Ostatnio dodane: