Wielkopolska: Nastolatkowie „driftowali” po boisku. Jeden z nich został ranny

wypadek, Solec fot. OSP Mochy

Dwóch 19-latków postanowiło poćwiczyć „drifty” na boisku: jeden siedział za kierownicą, drugi na dachu auta. W pewnym momencie samochód dachował przygniatając siedzącego na dachu. Z obrażeniami miednicy trafił do szpitala.

Do tego wypadku doszło 4 września w miejscowości Solec w powiecie wolsztyńskim, jak informuje profil „Wolsztyn112 INFO”. Wieczorem dwóch 19-latków postanowiło poćwiczyć „driftowanie” na miejscowym boisku sportowym. Jeden z nich wsiadł za kierownicę, drugi usiadł na dachu samochodu.

Jednak umiejętności kierującego co do wychodzenia z kontrolowanego poślizgu okazały się niezbyt duże, bo w pewnym momencie nie opanował samochodu i auto dachowało, przygniatając siedzącego na dachu.

Mimo obrażeń obu nastolatkom udało się postawić samochód z powrotem na koła i odjechać, jednak policja zatrzymała ich już kilkadziesiąt minut później. Kierujący, jak się okazało, miał ponad promil alkoholu w organizmie. Siedzący na dachu trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami miednicy. Prawdopodobnie obaj dziś usłyszą zarzuty.