Wielkopolska: Majówkowe wyścigi z policją w Poznaniu i w Pniewach

pirat drogowy na Witosa fot. policja
Majówka się rozpoczęła i choć hotele są zamknięte, a słońca brakuje, wczoraj na drogach było tłoczno. No i kierowcom bardzo się spieszyło, jak zauważyli wielkopolscy policjanci, wręczając mandaty.

Wczoraj na samym odcinku ul. Dąbrowskiego oraz Witosa policjanci z poznańskiej drogówki zatrzymali do kontroli kilkunastu kierowców, którzy znacznie przekroczyli prędkość. Każdy z nich otrzymał mandat w wysokości od 400 do 500 zł, 10 pkt karnych, w 4 przypadkach zostały zatrzymane prawo jazdy i w 1 dowód rejestracyjny.

Z kolei w Pniewach około godziny 22.00 jeden z kierowców najwyraźniej chciał sprawdzić, czy jego motocykl jest szybszy niż policyjne radiowozy. Pościg policyjny ulicami Pniew nie trwał jednak długo. Już za pierwszym zakrętem uciekający nie zapanował nad pojazdem i wypadł z trasy. Policjanci, którzy nie mieli z tym problemów, dojechali do niego i wezwali karetkę pogotowia.

„Życzymy Wam bezpiecznego weekendu” – podsumowali wielkopolscy policjanci w mediach społecznościowych. -„Kierowcy, noga z gazu!”.

Podziel się: