Szpital zakaźny Poznań

Wielkopolska: 101 osób zakażonych koronawirusem. Przekroczyliśmy pierwszą setkę

Dziś zdiagnozowano kolejne cztery osoby chore na COVID 19. W Wielkopolsce mamy już 101 chorych z powodu zakażenia koronawirusem.

Najnowsi pacjenci to mężczyzna w średnim wieku z powiatu krotoszyńskiego. W dobrym stanie leży w poznańskim szpitalu. Wrócił z zagranicy, Kolejny zakażony to młody mężczyzna z powiatu poznańskiego. W stanie dobrym przebywa w domu. Miał kontakt z osobą zakażoną.

Mężczyzna w średnim wieku z powiatu poznańskiego najprawdopodobniej przywiózł koronawirusa zza granicy, skąd niedawno wrócił. Jego stan jest dobry, jest pod opieką lekarzy w szpitalu w Poznaniu. Kobieta w średnim wieku z powiatu poznańskiego jest czwartą zdiagnozowaną dziś pacjentką. Jej stan jest dobry.

WUW, el

15
Dodaj komentarz

avatar
Dariusz Rembalski
Dariusz Rembalski

Tak trzymac,wiecej spaceròw

Malgorzata Leciejewska
Malgorzata Leciejewska

Więcej powrotów z zagranicy🥴

Maciej Magda
Maciej Magda

Brawo my 👏👏👏 więcej rodzinnych wycieczek do sklepów !!!
Brava dla osób starszych, którzy po 20 minutach wędrówki po sklepie podchodzą do kasy z wafelkiem !!! dla rodziców ,którzy dzieci wysyłają po zakupy – a niech przy okazji synek pojeździ sobie trochę po osiedlu na desce !!!
Ku.. wa co za odpowiedzialny naród 😠😠😠 tym sposobem to raczej tego gówna nie ogarniemy !!!!

Sebastian B-k
Sebastian B-k

A może tak nie skupiajmy się na samej pustej liczbie bo jeżeli chodzi o ilość zachorowań w stosunku do liczebności województwa to okazuje się że radzimy sobie bardzo dobrze. 11 województw radzi sobie gorzej a tylko 4 lepiej. Warto tez dodać że województwa które sobie lepiej radzą są to województwa które są mniejsze pod względem ludności o 30% i o 60%. Biorąc pod uwagę też to że wielkość zaludnienia ma wpływ bo przecież ludzie się zarażają nawzajem to jesteśmy dość mocno zdyscyplinowani w porównaniu z innymi.

Teresa Ulczycka
Teresa Ulczycka

Pytam czy mamy zabronić dzieciom wrócić do domu? Ale hipokryci którzy codziennie przenoszą zarazę po sklepach tramwajach i innych miejscach publicznych to są w porządku?wstydzcie się !Mam 10 osobową rodzinę i wystarcza mi raz na tydzień zakupy na chleb mam półkę w zamrażarce a Wy musicie latać po bułeczke codziennie to że narażacie siebie to czort z wami ale że szkodzicie bliźnim i Jeszcze plujecie na Rząd to nie spodziewajcie się pomocy gdy z własnej głupoty przyjdzie się rozliczyć