Wiadukt nad PST Szymanowskiego – zmiany w organizacji ruchu

W związku z rozpoczynającym się kolejnym etapem przebudowy wiaduktu nad przystankiem PST Szymanowskiego, w nocy z piątku na sobotę (z 1 na 2 lutego) nastąpią zmiany w organizacji ruchu w tym rejonie.

W sobotę rano, 2 lutego, na południowej nitce wiaduktu, dla ruchu samochodowego zostaną wyłączone dwa pasy ruchu i zatoka autobusowa. Przystanek, z którego odjeżdżają autobusy linii: 146, 174, 191, 198 i 348 w kierunku ul. Umultowskiej, zostanie przeniesiony przed wjazd na wiadukt, na ul. Karola Szymanowskiego. Dotychczas był on przeznaczony dla autobusów: 151, 185, 235, 901, 902, 903, 904 i 907.

Przejście do przystanków PST pod wiaduktem będzie możliwe z pochylni przy obiekcie. Dla ruchu pieszego dostępne będą również przejścia podziemne przy wiaduktach, które umożliwią dojście do przystanków autobusowych i przystanków PST. Przystanki tramwajowe pod wiaduktem pozostaną w dotychczasowych lokalizacjach.

Przebudowa wiaduktu, którego nawierzchnia ma liczne spękania i zniekształcenia, a stalowe balustrady są skorodowane, ma na celu poprawę bezpieczeństwa jego użytkowników. Potrwa do września 2020 roku. Obejmuje remont północnej i południowej jezdni wiaduktu oraz schodów prowadzących na przystanek PST. Ze względu na brak możliwości całkowitego wyłączenia węzła z ruchu, roboty budowlane są prowadzone w etapach, w sposób nie zakłócający ruchu tramwajów pod remontowanym wiaduktem. Podzielenie inwestycji na etapy ograniczy też utrudnienia w ruchu drogowym oraz pieszym do niezbędnego minimum.

Autor: PIM / ZTM

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze