Weekend w Poznaniu. Co robić w Poznaniu w weekend? 27, 28 i 29 września

Stary Rynek fot. Karolina Adamska
Kilka koncertów (sporo rapu), spacery, a nawet mimo mroźnej pogody… spływ kajakiem. Zobacz jak spędzić ciekawie weekend w Poznaniu.
Piątek 27 września 2019
Festiwal Książki Narodowej “Czytam! Poznań”
27 września @ 12:00 – 17:30

Serdecznie zapraszamy do udziału w Festiwalu, który przez trzy dni stanie się miejscem spotkań z ludźmi, którzy piszą o Polsce i dla niej pracują. Będzie czas na pytania, dyskusję i prelekcje wybitnych przedstawicieli świata książki, nauki i Kościoła o ważnych dla kraju wartościach: Bogu, Honorze i Ojczyźnie.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Noc Naukowców Poznań
27 września @ 16:00 – 28 września @ 00:00

Już 27 września br. nauka opanuje Poznań! Otwieramy poznańskie ośrodki akademickie i naukowo-badawcze dla dzieci i młodzieży z obszaru Wielkopolski oraz wszystkich tych, którzy na co dzień nie mają do czynienia z naukowcami i uczelniami. Noc Naukowców to czas pełen niezapomnianych wrażeń i dobrej zabawy podczas którego każdy przekona się, że nauka potrafi być pasjonująca i ciekawa.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

„Wielki Fryderyk” reż. Jan Klata
27 września @ 18:00 – 22:00

Zasłyszane w Sans-Souci, Anno Domini 2018

„Jakże mi toli żal waćpana, żeś jeszcze nigdy nie był na teatrze. Toż tam wędrowne komedianty przedstawiają życie, jakim prawdziwie jest… Są tam widowiska, w których zbójcy to zbójcy, a daleko uczciwsi są od ludzi w pałacach… Albo znowu inne, gdzie ojcowie nocami nie śpią, zrywają się, cyfry przez sen wykrzykują… Gdzie cierpieć jest przeznaczeniem kawaliera! Gdzie król o czwartej rano wstaje i szpikiem ludu się naciera. Gdzie podobno życie nie zawsze wzniosłych maksymów chce słuchać. Gdzie fałszowaniu monety winni pachciarze mincarni, jeno nikt powałaszyć ich nie śmie. Gdzie cienko śpiewają biskupi, ale pomaga się im jak można. Gdzie chłop nie tylko zieleninę jada i bronią mu warkocz nadwiślański nosić dla dekorum. Gdzie minister jest kawalierem Orderu Słonia pierwszej klasy… Gdzie wierutna siurpryza się zdarza na dowód uprzejmości humoru króla dotąd niewydarzonej. Gdzie ingerencję rządu we wszystko wszędzie skasowano. Gdzie niedobrze być nierządnym, słabym, mizerakiem, a jednak miło mówić, że się jest Polakiem”.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Gramy u siebie:The Black Bones / NaliaH / Drope / Roxana Tutaj &
27 września @ 20:00 – 22:00

The Black Bones to rock and rollowe ”quatro”, które powstało w 2015 roku. To połączenie klasycznego brzmienia rock’n’rolla z elementami muzyki blues rocka, jazzu czy stonerowych riffów. Bonsi swoją energią i charyzmą wywołują gorączkę, którą nie tak łatwo zbić. Zespół nagrał album EP ”Baby Let It Roll”.

NaliaH to poznański zespół, który powstał dzięki podróżniczym doświadczeniom, co przedkłada się na jego brzmienie. Muzyka NaliaH to podróż przez różne style, spośród których dominuje neo soul wzbogacony elementami alternatywnego rocka bluesa i jazzu. Całość zespolona charakterystycznym damskim wokalem i ubarwiona dźwiękami puzonu, występującego w nietypowej roli, jako instrument solowy. Pomimo stosunkowo krótkiego stażu zespół zagrał na kilku ważnych wydarzeniach na koncertowej mapie Polski.

DROPE – założony w 2017 roku w Poznaniu, grający szeroko pojęte odmiany metalu. Energiczni i młodzi muzycy, którzy z pasją grają każdy koncert. Grali u boku takich gwiazd jak Acid Drinkers, Hunter czy Illusion.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Rockoteka w Alternativie / Rock Women
27 września @ 20:00 – 28 września @ 03:00

Weszły do muzyki rockowej z ogromnym „przytupem” i pokazały światu, że rock to także kobiety! The Kills, Skunk Anansie, Blondie, PJ Harvey, Paramore, Patti Smith, czy Kate Bush. Będzie więcej. W piątek 27 września zapraszamy Was na Rockotekę w Alternativie, podczas której skupimy się na płci pięknej.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Bonus Bgc W Poznaniu™ | Foodhall 16+
27 września @ 21:00 – 28 września @ 04:00

Line Up:
-> DJ A_D
-> Kaize

Bilety wstępu:
III Pula 30PLN 27.09

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Komitet Obrony Disco
27 września @ 22:00 – 28 września @ 05:00

K.O.D. – Komitet Obrony Disco współtworzą Pitti Schmitti i Kovvalsky, czyli dwójka dj’ów, przyjaciół, którzy od pewnego czasu konsekwentnie prezentują swoje szerokie muzyczne spektrum, podróżując po całej Polsce i nie tylko.

Ich sety charakteryzuje wrażliwość i radość, grają: klasykę disco, eksperymenty italo, house rodem z Paradise Garage, electro, techno oraz utwory, których nikt się nie spodziewa.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Sobota 28 września 2019
Targi Smaki Regionów 2019
28 września @ 10:00 – 30 września @ 18:00

Targi Smaki Regionów to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego prezentowane są kulinarne rarytasy z niemalże każdego zakątka naszego kraju – gzik i oscypki, kaszanka po kaszubsku i krupniok śląski, miody z rejonu Dolnej Wisły i miód drahimski.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Zwiedzanie Fortu VI w Poznaniu
28 września @ 12:00 – 14:00

Jak w każdą ostatnią sobotę miesiąca, zapraszamy na spacer po podziemiach Fortu VI z przewodnikiem. Najlepiej zachowany poznański Fort, unikalne wyposażenie, liczne wystawy i eksponaty.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Poznańska Piwna Mila #7
28 września @ 12:00 – 17:00

Siódma edycja Poznańskiej Piwnej Mili – po raz ostatni w 2019 roku na Forcie VI! Zapraszamy do rywalizacji i degustacji – start zapisów 2 sierpnia o 12:00!

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Miejskie Baby Haftują #1
28 września @ 12:00 – 15:00

W ostatnią sobotę września zapraszamy na pierwsze spotkanie Koła Gospodyń Miejskich, czyli wspólne, otwarte, nieformalne, oddolne “robótkowanie” w Atelier Wimar Stowarzyszenia Łazęga Poznańska (przy ul. św. Marcin).

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Prelekcja “O ubiorach damskich w XIX wieku”
28 września @ 12:00 – 13:00

Pierwsza prelekcja z cyklu Historia mody damskiej w XIX wieku jest niekończąca się opowieścią. Zapraszamy na cykl spotkań gdzie opiszemy jakie stroje na co dzień nosiły kobiety czasów rewolucji przemysłowej, w jakich strojach tańczono, składano wizyty i w jakich opłakiwano zmarłych. Opowiemy także jakim prawom obyczajowym i moralnym podlegała moda oraz jakim ulegała wpływom.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Miejsca Wspólne x Park Kulturowy
28 września @ 12:30 – 16:30

Na czym polega fenomen miejsc wspólnych na Starym Mieście? Dlaczego od blisko ośmiu wieków działają na nas jak magnes? Czy ich siła drzemie szacie architektonicznej? Czy wynika z charakteru przestrzeni, urzekającej kameralną i nastrojową atmosferą? A może to efekt żywego w tych miejscach od wieków dziedzictwa niematerialnego: ludzkich emocji, zwyczajów i tradycji, dźwięków, zapachów i obrazów towarzyszących codziennemu życiu?

Podczas XIV Weekendu z Historią na Trakcie Królewsko-Cesarskim spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Tweed Ride: Przejazd na 5!
28 września @ 14:30 – 17:00

Piąta edycja najbardziej stylowego przejazdu rowerowego w Poznaniu.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Dom Miasto Ogród. Twórczość Janiny i Władysława Czarneckich.
28 września @ 16:00 – 17:00

W ramach wystawy pragniemy pokazać niezwykłą biografię rodziny Czarneckich, która oddaje losy polskiej inteligencji w XX wieku, ich twórczość projektową oraz wartości, jakie przyświecały w działalności na rzecz rozbudowy miasta. Przyglądamy się, jak wyglądało ich spojrzenie na dom, miasto i zieleń, gdyż innym hasłem promowanym przez Władysława Czarneckiego było wezwanie „więcej lasów Poznaniowi!”.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Spektakl „Nina” w Poznaniu
28 września @ 17:00 – 19:00

Kiedy w mieszkaniu Gerarda słychać dzwonek do drzwi nigdy nie wiadomo, czego ani kogo można się spodziewać. Ale najbardziej nieprzewidywalna okazuje się być sama Nina…

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Poznańskie city – codzienne życie na dawnym Starym Rynku.
28 września @ 18:00 – 19:30

Zapraszamy na prelekcję Justyny Żarczyńskiej z Muzeum Historii Miasta Poznania. Posłuchaj o codzienności dawnych mieszkańców pracujących, handlujących i spędzających czas na poznańskim Rynku.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

DonGURALesko w Poznaniu! Premiera mixtape’u + Latające Ryby
28 września @ 19:00 – 23:59

Koncert promujący dwa najnowsze wydawnictwa GURALA – mixtape ”Miłość szmaragd i krokodyl” oraz płytę ”Latające Ryby”. Za gramofonami DJ Soina a wraz z nimi na scenie Szpadyzor Records, TY MAS/FA MAS Kasia Tontor, C-zet oraz Zorak, który poprowadzi dla Was wieczór – można się więc spodziewać sporej ilości beatboxu oraz klasycznego rapu.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Punkowa bohema! (drugie rozdanie)
28 września @ 19:00 – 23:30

Zagrają:
GuloGulo – Legendarny poznański zespół nieznany. Zawsze poza rytmem, poza strojem, poza czasem. Pojawia się jak złodziej. Wraca jak kaseta z filmu “Krąg”. Kolejny występ z okazji rocznicy nieistnienia. Skoczne piosenki w stylu panki rege kantry metal. Charakterystyczne industrialne granie na gitarze, przypominające jako żywo wiertarkę. Gwarantowany ból głowy i szumy w uszach.

Błogostan – Zespół w obecnym składzie gra od września 2019, lecz pierwsze dźwięki na salkach prób wydawał już od kwietnia. Połączenie różnych osobowości, stylów oraz emocji muzyków powoduje wybuchową, elektryzującą, muzyczną mieszankę, która zmniejszy ból, wyrzuci endorfiny, a następnie wprawi Cię właśnie w Błogostan. Muzyka to połączenie grunge’u prosto z Seattle oraz Indie Rock’a wprost z zadymionych londyńskich klubów. Członków łączy fascynacja i inspiracja amerykańskim zespołem Nirvana, jak i polskim Myslovitz.

Nita i przyjaciele – Kapela gra od 2013 roku. Mimo łączenia mnóstwa różnych gatunków, swoje granie określa zbiorczo, jako punk. Wesoła muza, głupie teksty i nieustająca wena – dla tych i wielu innych czynników tudzież wrażeń warto wpaść i poskakać pod sceną. Zapraszamy do tłumnego wbijania w niezorganizowanym chaosie.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Koncert KAST.
28 września @ 20:30 – 22:30

KAST. formował się pod wpływami takich wykonawców jak Kim Nowak, Voo Voo, Black Sabbath czy Pearl Jam, a swoją twórczość określa jako specyficzna mieszanka stonerowej energii połączonej z klasycznym bluesem. W 2019 roku ukazał się singiel “Blues.Dwa” promujący debiutancką płytę “Milion Pomysłów Na Siebie”.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Niedziela 29 września 2019
Kajakiem z Puszczykowa do Poznania
29 września @ 11:30 – 16:00

Zapraszamy na spływ kajakowy, na trasie Puszczykowo – Stary Port w Poznaniu.

Dojazd we własnym zakresie, preferowany transport koleją. Odjazd pociagu z Dworca Głównego w Poznaniu, o godzinie 10:50. wysiadamy w Puszczykowie (nie mylić z Puszczykówkiem) o godzinie 11:01. Skąd idziemy kilkaset metrów lasem, ulicą Wodziczki nad rzekę. Będziemy czekali na chętnych, przy Leśnym Ośrodku Szkoleniowym.

Popłyniemy, przez piękne okolice Wielkopolskiego Parku Narodowego, odwiedzimy plażę w Luboniu, i zobaczymy Poznań z kajaka. zakończenie w Przystani Miejskiej.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Zwiedzanie Fortu III z przewodnikiem
29 września @ 14:00 – 16:00

Trasa obejmuje zarówno część podziemną, jak i naziemną fortu. Stałe wystawy prezentują w przystępny sposób historię Twierdzy Poznań, wyposażenie armii pruskiej.

W koszarach można zobaczyć jak żyli żołnierze na forcie, gdzie stały armaty i jakiej używano amunicji.

Na wale artylerii znajdziemy pancerną kopułę obserwacyjną i stanowisko z dobrze zachowanymi śladami łoża nadbrzeżnego, największego działa fortecznego Twierdzy Poznań, które miało zasięg aż 7700 metrów.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Nowoczesna promocja Polski
29 września @ 14:00 – 16:00

Jak promowano nasz kraj przez ostatnie 4 lata? Jak przygotować kompleksową narracje dla różnych kulturowo regionów (USA, Chiny, Indie)? Co udało się osiągnąć i co należy zaplanować na kolejne 4 lata? O tym debatować będą nasi goście.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Nowi Mistrzowie: Skicki-Skiuk
29 września @ 20:00 – 23:00

Skicki-Skiuk to nie projekt jazzowy, to zespół. Nie lubią porównań z innymi muzykami, chyba że do wyimaginowanego wyniku współpracy Wayne’a Shortera z Led Zeppelin. Mają nie tylko talent i umiejętności, które pozwoliły im na zdobycie uznania i nagród na festiwalach i konkursach, ale też niespotykaną, totalnie zespołową energię, którą generują na scenie. Energię, która zdecydowanie ich wyróżnia, za którą kocha ich publiczność. Prawdopodobnie to dlatego po zdobyciu Grand Prix Konkursu na Indywidualność Jazzową 52. Festiwalu Jazz Nad Odrą Leszek Możdżer zaprosił właśnie ich do nagrania debiutanckiego albumu „Chrarumimia” (wydanego w czerwcu 2018r.) łączącego elementy jazzu, bluesa i rocka.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

To tylko część wydarzeń, które odbędą się w nadchodzący weekend. Wszystkie można znaleźć w naszym kalendarium (klik).

mat. pras. / op. AS

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: