piątek, 26 kwietnia, 2024

Warta Poznań przegrywa w Szczecinie. Dobry mecz “Zielonych”

Warta przegrała z Pogonią Szczecin 3:1, ale mimo to pokazała się z naprawdę dobrej strony. Decydujące dla meczu były dwie minuty drugiej połowy meczu, kiedy Pogoń zdobyła dwa gole.

Chociaż piłkarze Warty Poznań w ostatnich spotkaniach prezentują się całkiem dobrze, to w tym roku jeszcze w Ekstraklasie nie wygrali. Podobnie wyglądało starcie w Szczecinie – “Zieloni” długimi momentami prezentowali się naprawdę dobrze, ale do Poznania będą wracali bez punktów.

Gospodarze szybko wyprowadzili pierwszy cios – już od 5′ minuty Warta przegrywała po bramce Koutrisa. “Zieloni” natychmiast rzucili się do odrabiania i naprawdę wyglądali na boisku nieźle. Potrafili zdobyć też bramkę na 1:1 – jej autorem był Żurawski (lub Zrelak, który dobijał piłkę już na linii bramkowej).

Wydawało się, że “Zieloni” mają realne szanse na wywalczenie minimum punktu w Szczecinie, ale wtedy w ciągu dwóch minut, Pogoń zdobyła dwie bramki. Najpierw genialne podanie Grosickiego na gola zamienił Zahović, a chwilę później już sam Grosicki nie dał szans Adrianowi Lisowi.

Poznaniacy w dalszym ciągu próbowali zmienić losy tego meczu, ale wynik już nie uległ zmianie.

Warta Poznań zajmuje obecnie dziesiąte miejsce w tabeli Ekstraklasy. Nad strefą spadkową ma siedem punktów przewagi. W kolejnym spotkaniu piłkarze Dawida Szulczka zmierzą się w Grodzisku Wielkopolskim z Koroną Kielce.

Strona głównaSportWarta Poznań przegrywa w Szczecinie. Dobry mecz "Zielonych"