Wągrowiec: Policjanci ratowali cztery pijane nastolatki. „To spotkanie mogło się skończyć tragiczne”

policja fot. policja Wągrowiec

Cztery dziewczyny w wieku od 14 do 16 lat postanowiły świętować zakończenie wakacji nad jeziorem i z alkoholem. Wymiotujące i ledwo przytomne dziewczyny zabrała policja. „To spotkanie mogło się skończyć tragiczne” – podsumowują wągrowieccy policjanci.

Cztery dziewczyny zaopatrzone w wódkę wybrały się nad jezioro Durowskie, kilkaset metrów za plażą miejską, i tam urządziły sobie alkoholowy piknik. Jednak chyba nie zdawały sobie sprawy, jaki efekt może wywołać nadmiar alkoholu w połączeniu ze słońcem, bo przesadziły z ilością alkoholu. W dodatku jedna o mało co się nie utopiła, bo była tak pijana, że weszła do jeziora, ale nie umiała z niego wyjść. Udało jej się dopiero z pomocą koleżanki.

Nie wiadomo, jak skończyłaby się ta historia, gdyby nie przypadkowy spacerowicz, który znalazł nad brzegiem jeziora cztery półprzytomne, wymiotujące dziewczyny i postanowił więc wezwać pomoc.

W pobliżu był patrol policji, więc funkcjonariusze dotarli na miejsce w ciągu kilku minut. Dziewczyny były tak pijane, że ledwo mogły chodzić. Funkcjonariusze wezwali więc rodziców nastolatek, a im samym pomogli dojść do drogi, gdzie rodzice już na nie czekali.

Sprawa będzie miała swój dalszy bieg, bo policja poinformowała o zdarzeniu sąd rodzinny – każde zachowanie dzieci naruszające ogólnie przyjęte normy społeczne, może świadczyć o demoralizacji, więc w każdym przypadku informowany jest sąd.

„Od początku roku 2021 na terenie powiatu wągrowieckiego policjanci w trakcie przeprowadzanych interwencji ujawnili 27 niepełnoletnich, znajdujących się pod wpływem alkoholu” – informują wągrowieccy policjanci. – „Konsekwencje jego spożywania są daleko idące. Oprócz zaburzeń równowagi, opóźnionego czasu reakcji i zaburzeń mowy, występuje zanik uczuć wyższych, otępienie umysłowe, osłabienie pamięci. Alkohol doprowadza do zaburzeń psychicznych, w konsekwencji do uzależnienia i choroby alkoholowej. Warto z dziećmi o tym rozmawiać”.

Podziel się: