Waglewski i Pospieszalski w Blue Note

Wojciech Waglewski i Mateusz Pospieszalski w duecie fot. Sławek Wąchała

„Każdy nasz koncert w duecie jest nową przygodą, nowym niezwykłym wyzwaniem” – powiedział Wojciech Waglewski o swoim duecie z Mateuszem Pospieszalskim. Wspaniała przygodą był także dla słuchaczy tego niezwykłego koncertu.

Trzeba dodać, że koncert duetu Waglewski-Pospieszalski jest niezwykły także dlatego, że nie ma przygotowanego stałego repertuaru. Muzycy na bieżąco decydują, co zagrają. Tu i teraz. To fascynujące doświadczenie muzyczne, bo przecież takie podejście wymaga prawie że ponadzmysłowej komunikacji obu muzyków. I czasami ma się wrażenie, że dokładnie tak jest – że oni tak się właśnie porozumiewają, zapraszając do swojego transcendentnego świata słuchaczy niejako przy okazji.

Miłośnicy talentu obu muzyków usłyszeli utwory z klasyki Voo Voo, między innymi „Jak gdyby nigdy nic” czy „Flota Zjednoczonych Sił”, ale też utwory instrumentalne mniej znane, a w wykonaniu Waglewskiego i Pospieszalskiego brzmiące jak muzyczna improwizacja, pełna żywiołowości, spontaniczności i idealnej harmonii dwóch niezwykłych muzyków. To był niezwykły koncert.

Podziel się:

Źródło: Blue Note