W parku Kasprowicza znaleziono martwego mężczyznę

park Kasprowicza, spacer fot. ZZM

Jak poinformowali nas Użytkownicy, w parku Kasprowicza 18 marca około południa znaleziono martwego mężczyznę. Miał około 60 lat, a okoliczności sugerują, że był osobą bezdomną. Łazarzanie zastanawiają się, czy to nie był pan Wiesio.

Pan Wiesio to bezdomny z Łazarza, najczęściej widywany na ławkach w parku Kasprowicza. Konsekwentnie odmawiał przeniesienia się do schroniska czy jakiegoś ośrodka dla bezdomnych, potrafił też obrzucić wyzwiskami osoby, które mu to proponowały. Czasami jednak przyjmował pomoc: papierosy, kilka złotych czy coś do jedzenia, a okoliczni mieszkańcy go znali, bo koczował w tych samych miejscach.

Według naszych Użytkowników z Nieformalnej Grupy Łazarskiej, którzy znają pana Wiesia, bo niejednokrotnie mu pomagali mu, od kilku dni nie był w najlepszym stanie. 17 marca przy jego ławce w parku widzieli karetkę, a 18 marca oprócz karetki stał też radiowóz. Policja została zawiadomiona o znalezieniu zwłokach mężczyzny na ławce. Zgon 60-latka nastąpił z przyczyn naturalnych, jak informuje Marta Mróz, rzeczniczka poznańskiej policji.

Podziel się:

Źródło: KMP Poznań