W InviMed w Poznaniu są jeszcze wolne miejsca w programie dofinansowania in vitro ze środków budżetowych Miasta Poznania!

Poznańskie pary, które mają wskazania do leczenia metodą in vitro mogą skorzystać z dofinansowania: 5000 zł do procedury in vitro i 2 000 zł do procedury adopcji zarodka. W klinice InviMed w Poznaniu są jeszcze wolne miejsca na 2021 rok.

Klinika InviMed działa w Poznaniu od 2006 roku i nieustająco cieszy się dużym uznaniem wśród pacjentów. Jest uznawana za nowoczesny i skuteczny ośrodek leczenia niepłodności. Z kliniki InviMed Poznań korzystają zarówno pary polskie, jak też pacjenci z Niemiec oraz pacjenci niemieckojęzyczni z regionu zachodniej Polski. Klinika mieści się w budynku Victoria Business Center przy ulicy Strzeleckiej 49 w Poznaniu.

Do 5000 zł dofinansowania do in vitro

Klinika jest realizatorem programu „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Poznania w latach 2021-24”. Program współfinansowany jest ze środków publicznych Miasta Poznania.

Pary mogą otrzymać dofinansowanie ze środków publicznych Miasta Poznania w wysokości 5 tys. zł do procedury zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego lub innego niż partnerskie.

Do 2000 zł dofinansowania do procedury adopcji zarodka

Pary mogą także otrzymać dofinansowanie w wysokości do 2 tys. zł do procedury adopcji zarodka – pod warunkiem, że poprzednia dofinansowana procedura in vitro lub adopcji zarodka nie była skuteczna, czyli że nie urodziło się w jej wyniku dziecko.

Każdej zakwalifikowanej parze przysługuje maksymalnie dofinansowanie do 3 zabiegów, pod warunkiem, że poprzednia dofinansowana procedura in vitro lub adopcji zarodka nie była skuteczna, czyli że nie urodziło się w jej wyniku dziecko.

Podstawą uczestnictwa w programie jest kwalifikacja medyczna.

Aby zgłosić się na wizytę kwalifikującą do programu, wystarczy zadzwonić pod numer infolinii InviMed: 500 900 888 lub skorzystać z innej możliwości kontaktu z kliniką.

Wymogi formalne:
  • Pary pozostające w związku małżeńskim lub partnerskim zgodnie z definicją dawstwa partnerskiego określoną w art. 2 ust. 1 pkt 8 ustawy z dnia 25 czerwca 2015 roku o leczeniu niepłodności,
  • Wiek kobiety mieści się w przedziale 20 – 43 lata wg rocznika urodzenia.
  • Pary, które spełniają ustawowe warunki kwalifikacji i podjęcia leczenia metodą zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego lub innego niż partnerskie, lub procedury dawstwa zarodka.
  • Pary, które zamieszkują na terenie Poznania przez okres minimum 12 miesięcy przed dniem składania wniosku o dofinansowanie procedury przewidzianej w Programie.
  • Pary, które składają zeznanie podatkowe i rozliczają się we właściwym dla miasta Poznania urzędzie skarbowym.
  • Pary, które dotychczas nie uczestniczyły lub uczestniczyły w co najwyżej dwóch zabiegach zapłodnienia pozaustrojowego w ramach programu „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Poznania w latach 2017–2020”.
  • Pary, które nie są beneficjentami podobnego programu, finansowanego ze środków publicznych.

Więcej informacji o programie dofinansowania in vitro dla mieszkańców Poznania w klinice InviMed Poznań na stronie: https://www.invimed.pl/dofinansowanie-in-vitro-dla-mieszkancow-poznania-na-lata-2021-24

Artykuł sponsorowany

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze