Sprawdzanie zgód TCF
środa, 2 lipca, 2025

W Gnieźnie urodziło się pierwsze dziecko z miejskiego programu in vitro

Urodzona pod koniec czerwca Maja jest pierwszym dzieckiem, które przyszło na świat dzięki zabiegowi in vitro z miejskim dofinansowaniem leczenia niepłodności, jak poinformował z dumą Urząd Miasta Gniezna, prezentując zdjęcie swojej nowej obywatelki.

„Ciąża była efektem procedury zapłodnienia pozaustrojowego z dofinansowaniem z miejskiego budżetu” – podaje UM Gniezno na swojej stronie. – „Szczęśliwej rodzinie życzymy wszystkiego najlepszego i dużo zdrowia”.

Gnieźnieński magistrat przypomina także, że chętne pary nadal mogą skorzystać z takiego dofinansowania, ponieważ w budżecie miasta na rok 2023 zapisano na ten cel 30 tys. zł. Kandydaci do programu muszą mieszkać w Gnieźnie i tu płacić podatki, oczywiście spełniać także kryteria medyczne udziału w programie.

Program dofinansowania zabiegów in vitro był realizowany również w 2022 roku – zgłosiło się do niego 5 par. Ostatecznie jednak jedna para została zdyskwalifikowana ze względów medycznych, a dwie pary zrezygnowały, więc procedurę zapłodnienia pozaustrojowego przeprowadzono u dwóch par. W jednym przypadku zakończyło się to ciążą, w drugim zamrożono zarodki, odraczając transfer ze względów medycznych.

Realizatorem programu „Dofinansowanie do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Gniezna na lata 2020-2023”, jest Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Obserwuj nas w Google News!

Nie przegap najnowszych artykułów i wiadomości. Dołącz do naszych czytelników w Google News.

Obserwuj nas w Google News

Masz dla nas ważną informację?

Zauważyłeś problem w mieście? Masz ciekawe zdjęcie, historię lub chcesz zgłosić sprawę wymagającą uwagi? Napisz do naszej redakcji i pomóż nam informować lokalną społeczność!

Skontaktuj się z nami
Strona głównaWielkopolskaGnieznoW Gnieźnie urodziło się pierwsze dziecko z miejskiego programu in vitro