zmiana czasu

Uwaga! Zmieniamy czas na letni

O godzinie 2 nad ranem z 28 na 29 marca zmieniamy czas z zimowego na letni. Będziemy spali o godzinę krócej. Być może to już jedna z ostatnich zmian czasu.

W Polsce zmieniamy czas od 1983 roku. Miało to dać oszczędności w zużyciu energii elektrycznej, jednak po tych wszystkich latach już doskonale widać, że oszczędności, o ile w ogóle są, to są niewielkie.

Dlatego coraz częściej mówi się o rezygnacji ze zmieniania czasu – a w przeprowadzonej swego czasu ankiecie za pozostawieniem jednego rodzaju czasu w kraju opowiedziało się aż 94 proc. Polaków. Niby to tylko godzina, a jednak wielu osobom przystosowanie się do wstawania godzinę wcześniej lub później zajmuje kilka tygodni i zdecydowanie pogarsza komfort życia.

Jest propozycja, żeby zakończyć zmiany czasu już w przyszłym roku i zmieniając czas w marcu 2021 roku pozostać już na stałe przy czasie letnim. Czy ta propozycja zostanie zrealizowana – jeszcze nie wiadomo. Na pewno tej wiosny i tej jesieni jeszcze zmieniamy czas.

el

1
Dodaj komentarz

avatar
Stanisław Wilk
Stanisław Wilk

Słyszymy od lat. Wiemy, że te zmiany czasu straciły dawno sens. Ale nadal mamy. I długo będą nam dezorganizować życie społeczne.