Umowa na promocję gospodarczą Wielkopolski. “Chcemy pokazać innowacyjność wielkopolskich przedsiębiorstw”

Podziel się!

Marek Woźniak, Marszałek Województwa oraz Bartosz Guss, zastępca Prezydenta Miasta Poznania podpisali umowę na promocję gospodarczą Wielkopolski. Władze miasta zamierzają przeznaczyć dofinansowanie na wsparcie lokalnych twórców gier komputerowych.

Beneficjentami udzielonej pomocy są Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu oraz Miasto Poznań. Łączna kwota umów podpisanych 8 lipca 2019 r. w ramach Poddziałania 1.4.2 oraz 9.2.1 wynosi ponad 8 mln zł, w tym wysokość środków przekazanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to ponad 5,5 mln zł.

Reklama

– Projekt Wyższej Szkoły Bankowej dotyczy zabytkowej przestrzeni, ale także odwołuje się do dobrych tradycji pracy organicznej. Sądzę, że realizacja jego przyniesie istotną zmianę w przestrzeni miasta, zmieni miejsce, które jest niewątpliwie zaniedbane, a jest prestiżowe i otoczenie skłaniałoby do tego, aby jakość tego miejsca zdecydowanie poprawić – powiedział Marszałek Marek Woźniak. – Z kolei drugi projekt dotyczy zupełnie innego obszaru – chodzi w nim o to, aby wyposażyć w środki finansowe Miasto Poznań, które będzie promować gospodarkę w ramach projektu „Zagrajmy w Wielkopolsce”.

Prace nad wnioskiem projektu “ZaGRAjmy w Wielkopolsce”, dzięki któremu lokalne studia gamedev, tworzące gry komputerowe, wezmą udział w wydarzeniach targowych w Europie i Stanach Zjednoczonych, rozpoczęły się w czerwcu 2018. “ZaGRAjmy w Wielkopolsce” jest reakcją Biura Obsługi Inwestorów na prężnie rozwijającą się branżę game development, która w Poznaniu obejmuje już około 30 studiów. Całkowita wartość projektu koordynowanego przez BOI to prawie 2 miliony złotych. “ZaGRAjmy w Wielkopolsce” jest unikatowym, pierwszym tego typu projektem realizowanym przez polskie miasto.

Reklama

– Traktujemy bardzo poważnie naszą misję i rolę, jaką jest wspieranie przedsiębiorców z różnych obszarów działalności – mówi Bartosz Guss, zastępca prezydenta Poznania. – Branża gier komputerowych jest bardzo innowacyjna. Widać to po tym, w jakim kierunku idą poznańskie targi – Game Arena i Pyrkon są w pierwszej trójce pod względem liczby odwiedzających. Popularne gry, jak np. “Wiedźmin” czy “Cyberpunk 2077” z Keanu Reevesem w roli głównej, która premierę będzie miała w przyszłym roku, pokazują, jaki ogromny nośnik marketingowy mogą nieść za sobą takie produkcje. Te gry akurat nie powstały na terenie Wielkopolski, ale wierzymy, że wspierając ten rynek będziemy mogli za kilka lat świętować podobne sukcesy – tłumaczył zastępca prezydenta.

– To bardzo interesujący projekt. Wiemy, jak znaczący w Polsce jest przemysł gier komputerowych. Podobnie jest w naszym województwie. Chcemy pokazać innowacyjność wielkopolskich przedsiębiorstw zajmujących się tą sferą produkcji – dodał marszałek Marek Woźniak.

mat. pras. / UMP / op. AS

Reklama

Podziel się!

Dodaj komentarz

avatar
Reklama