zatrzymana za rozbój fot. policja Piła

Ujście: Oblali ofiarę chemikaliami i grozili podpaleniem

Dwójce napastników grozi nawet 12 lat więzienia za to, że napadli swoja ofiarę, bili ją i kopali, a na koniec oblali niebezpieczną substancją i grożąc podpaleniem zabrali mu telefon komórkowy, zegarek oraz pieniądze.

Jak ustalili policjanci Posterunku Policji w Ujściu, do rozboju doszło pod koniec września. Pokrzywdzony został przewrócony na ziemię, kopany i bity pięściami, a w pewnym momencie sprawcy sięgnęli po pojemnik z chemikaliami, którym go oblali. Zagrozili mu, pokazując zapalniczkę, że go podpalą, jeśli nie odda mu portfela i telefonu komórkowego. Zabrali mu też zegarek.

Policjanci potwierdzili fakt, że w rozboju udział brało dwoje sprawców – i tego samego dnia zatrzymali ich na terenie powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Była to 33-letnia kobieta oraz 39-letni mężczyzna. Oboje usłyszeli zarzut dokonania rozboju na pokrzywdzonym.

Na podstawie materiałów zebranych przez funkcjonariuszy Prokurator Rejonowy w Chodzieży zdecydował o objęciu kobiety dozorem policyjnym, zakazem opuszczania kraju oraz zbliżania do pokrzywdzonego. Wobec mężczyzny Sąd Rejonowy w Chodzieży zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Piła

5 1 vote
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze