Uczeń uratował tonącego mężczyznę. Szkoła dowiedziała się, gdy dostała podziękowanie

Mikołaj Szpak i Maria Koroniak fot. ZSnr 4, Leszno

Mikołaj Szpak, uczeń Zespołu Szkół nr 4 w Lesznie, uratował mężczyznę tonącego w basenie. Dyrektor szkoły, Maria Koroniak, wręczyła mu list z podziękowaniem nadesłany przez Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe w Kliczkowie, w którym doszło do wypadku.

Wszystko wydarzyło się pod koniec 2022 roku, jak opisał portal „leszno24”. Mikołaj z rodzicami pojechał wówczas na kilkudniowy wypoczynek właśnie do Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowego w Kliczkowie. Ośrodek jest wyposażony w basen i korzystając z niego pewnego dnia Mikołaj zauważył, że jeden z pływaków nagle dziwnie znieruchomiał, na brzuchu i z twarzą ukrytą pod wodą. Chłopak szybko podpłynął do mężczyzny i przewrócił go na plecy, dzięki czemu ten odzyskał oddech – zanim dotarł do nich ratownik, by zapytać, co się dzieje.

Mikołaj nikomu nie powiedział o swoim wyczynie – z natury jest osobą raczej skromną. Wszystko wydało się dopiero wtedy, gdy Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowe przesłało list z podziękowania, który trafił do szkoły. Dyrektor Maria Koroniak w obecności wszystkich uczniów uroczyście przekazała list Mikołajowi, pogratulowała też jego rodzicom postawy syna.

Podziel się:

Ostatnio dodane: