Tygrys Gogh już po operacji. I jak się czuje?

Gogh fot. Zoo Poznań

Najwyraźniej bardzo wiele osób w całym kraju trzymało kciuki za operowanego tygrysa, bo Gogh juz się obudził po operacji i czuje się lepiej, choć oczywiści kciuki nadal warto trzymać, bo to dopiero początek, jak informuje zoo.

Przypomnijmy, że Gogh, tygrys uratowany z transportu na białoruskiej granicy, nie najmłodszy i nie najzdrowszy, musiał przejść poważną operację. W dodatku była to już druga operacja – pierwszą przeszedł od razu po przyjeździe do Poznania. Z powodu stresu, fatalnych warunków bytowych podczas transportu i niewłaściwej karmy zatrzymało mu się trawienie, przestał jeść i niezbędna okazała się operacja, by udrożnić jelita.

Wczorajsza operacja była druga, przeprowadzona przez zespół dr. Franka Goeritza z IZW – i tygrys przeszedł ją bardzo dobrze.

„Gogh jest niesamowity!” – możemy przeczytać radosne wieści na oficjalne stronie poznańskiego ogrodu zoologicznego. – „Przeżył, podniósł się, miał sobie odpoczywać na lekach tłumiących ból, a już zwiedza klatkę i nie przyjmuje do wiadomości faktu, że trzeba poczekać ze śniadaniem… Pasja życia, siła, determinacja, wola walki”.

Źródło: Zoo Poznań