Turystyka wokół Poznania. „Las dostępny dla każdego”

fot. Sławek Wąchała

„Lasy warte dialogu” – pod takim hasłem w Leśnym Ośrodku Szkoleniowym w Puszczykowie 18 maja odbyło się trzecie z kolei spotkanie w ramach Regionalnego Forum o Lasach. Tematem przewodnim była właśnie leśna turystyka.

Dla mieszkańców dużych miast, takich jak Poznań, lasy odgrywają szczególnie ważną rolę w turystyce i rekreacji – zwłaszcza gdy pierścieniem otaczają miasto sprawiając, że są w zasięgu praktycznie każdego mieszkańca Poznania.

Pracownicy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu doskonale zdają sobie z tego sprawę – stąd pomysł na turystykę jako temat kolejnego spotkania poświęconego lasom w regionie, a w którym wzięli udział także przedstawiciele Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, Związku Międzygminnego „Puszcza Zielonka” oraz Poznańskiej Spacerówki.

Celem spotkań jest stworzenie spójnej strategii rozwoju dla lasów wokół Poznania.
– Dla niemal miliona mieszkańców Poznania i aglomeracji poznańskiej lasy są coraz ważniejszym miejscem spędzania czasu, miejscem odwiedzanym w celu rekreacji i odpoczynku – mówił dr inż. Andrzej Konieczny, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu. – To właśnie w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców, wspólnie z innymi partnerami staramy się wypracować kanały komunikacji, dzięki którym powstanie strategia mająca sprawić, by las był dostępny dla każdego, dla każdej grupy społecznej i wiekowej; dla osób młodych i starszych. Oczywiście również dla osób z niepełnosprawnościami.

Dyrektor podziękował też prelegentom i gościom z organizacji, które wzięły udział w spotkaniu. Jak podkreślił, dzięki nim spotkanie pozwoliło naprawdę szeroko spojrzeć na temat udostępniania lasów dla lokalnych społeczności i turystów.

Podziel się:

Ostatnio dodane:

Wydarzenia w Wielkopolsce: