Turek: Przekroczył prędkość aż o 66 km na godzinę. Kierowcy tracą prawa jazdy

kontrola fot. policja

Aż trzech kierowców w ubiegłym tygodniu straciło prawa jazdy w powiecie tureckim za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km na godzinę. Rekordzista jechał o 66 km za szybko.

26 sierpnia zatrzymana w Kaczkach Średnich kierująca audi jechała z prędkością 110 km na godzinę w miejscu, gdzie obowiązuje 50 km. Natomiast 28 sierpnia w Dąbrowie gm. Dobra funkcjonariusze z grupy Speed zatrzymali kierującego oplem, który z kolei przekroczył prędkość o 62 km na godzinę w terenie zabudowanym.

Tego samego dnia w Żeroniczkach kierowca citroena przekroczył prędkość aż o 66 km na godzinę. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km, jechał z prędkością 106 km!

Jak informuje turecka policja, kierowcom zostały zatrzymane prawa jazdy na trzy miesiące, zostali też ukarani mandatami i punktami karnymi. A policjanci przypominają, że nadmierna prędkość sprawia, że skraca się czas potrzebny na obserwację drogi – a tym samym na reakcję w przypadku zagrożenia. To dlatego przekraczanie prędkości w terenie zabudowanym, gdzie jest większy ruch pieszy, jest szczególnie niebezpieczne.

Podziel się:

Ostatnio dodane: