Turek: Likwidacja leśnej uprawy konopi indyjskich. Rośliny miały prawie dwa metry

14 krzaków konopi indyjskich oraz kilka gramów gotowego suszu znaleźli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku w kompleksie leśnym na terenie Nowego Świata w gminie Tuliszków. Nielegalną plantację prowadził 29-latek.

Rośliny, które znaleźli policjanci, były w różnych fazach wzrostu od 40 do 180 cm wysokości. W trakcie przeszukania w domu zatrzymanego policjanci ujawnili ponad 3 gramy suszu roślinnego. Wstępne badanie testerem potwierdziło, iż jest to marihuana.

W trakcie przesłuchania w Prokuraturze Rejonowej w Turku zatrzymanemu przedstawiono dwa zarzuty w związku z uprawą konopi i posiadaniem środków odurzających. Do wszystkich zarzutów się przyznał.

Przepisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii mówią, że osoba która uprawia konopie (z wyjątkiem włóknistych) podlega karze do 3 lat więzienia. W przypadku uprawy zlikwidowanej na terenie gminy Tuliszków, można mówić o znacznej ilości ziela konopi. Wtedy kara wzrasta do 8 lat więzienia.

KPP Turek, el

2
Dodaj komentarz

avatar
Komisarz ONZ
Komisarz ONZ

Bardzo rozsądne , niech Turek sobie uprawia tureckie konopie i niech się nie wpierdala w hinduski interes .

Michał
Michał

Legalizacja = odcięcie gangusów od dochodów na to akcyza i polskie uprawy i macie na pierwsze z wielu den w dziurze budżetowej i zmniejszenie bezrobocia bo ktoś to uprawiać musi.