sobota, 9 grudnia, 2023

Trwa budowa Betlejem Poznańskiego. W tym roku będzie trwało rekordowo długo!

Kończy się montaż diabelskiego młyna, stoi już część straganów – na placu Wolności trwa montaż Betlejem Poznańskiego, które rozpocznie się tu już 17. listopada i potrwa aż 52 dni. Druga część jarmarku świątecznego, na MTP, rozpocznie się 18 listopada.

Jarmark na placu Wolności rozpocznie się 17 listopada o godzinie 19.00 i potrwa aż do 7. stycznia przyszłego roku. Nie musi się kończyć wcześniej ze względu na obchody rocznicy Powstania Wielkopolskiego czy Sylwestra Miejskiego – obchody powstania od kilku lat odbywają się przy pomniki Powstańców Wielkopolskich, a sylwestra w tym roku nie będzie. Dlatego Betlejem Poznańskie może potrwać dłużej.

Tradycyjnie w ofercie będzie grzane wino i napoje bezalkoholowe, lokalne wędliny i przysmaki, wszystko to, co można kupić w prezencie na Gwiazdkę na aż 50 straganach wystawców z Francji, Hiszpanii, Niemiec, Litwy, Holandii i oczywiście Polski. Będzie też mnóstwo atrakcji dla dzieci: poza słodyczami będą to przejażdżki kolejką i karuzelą, no i oczywiście na diabelskim młynie, który wrócił na swoje miejsce na placu Wolności. Będzie więcej atrakcji, a ich program ma się pojawić w najbliższych dniach.

Dzień później rozpocznie się Jarmark Świąteczny na Targach – tu wśród atrakcji będzie również diabelski młyn, a także lodowisko i domek Świętego Mikołaja, który w ubiegłym roku cieszył się ogromnym powodzeniem wśród amatorów świątecznych fotografii. Będą też pieczone kasztany prosto z pieca, a na otwarcie specjalny koncert, a jego wykonawca zostanie podany 10 listopada.

Będzie też oczywiście Poznan Ice Festival, w którym w tym roku weźmie udział 24 artystów i artystek. Festiwal potrwa od 9 do 11 grudnia i tradycyjnie będzie podziwiać dzieła powstałe podczas konkursu małej rzeźby (9 grudnia), speed ice carvingu (10 grudnia) oraz konkursu głównego (11 grudnia).

Źródło: UMP, MTP
Strona głównaWiadomości z Poznania i powiatu poznańskiegoTrwa budowa Betlejem Poznańskiego. W tym roku będzie trwało rekordowo długo!