Stary Rynek fot. Karolina Adamska

Poznań zdobył prestiżową nagrodę. Stolica Wielkopolski klejnotem Europy!

Poznań zdobył prestiżową nagrodę podróżników – Nagrodę dla Najlepszego Wschodzącego Kierunku Podróżniczego w 2020 r. Stolica Wielkopolski znalazła się w grupie 30 najbardziej polecanych miejsc na świecie i została uznana za klejnot Europy.

Nagroda “Travel Lemming Emerging Destination Award” przyznawana jest corocznie w Londynie. Poznań został do niej nominowany przez Krajowe Biuro Turystyki. Zwycięzców wyłaniają w głosowaniu znani blogerzy podróżniczy – tegoroczna trzydziestka jurorów ma wspólnie ponad 12 milionów obserwujących w mediach społecznościowych. Wyniki zostały oficjalnie opublikowane na stronie TravelLemming.com, która promuje nowe miejsca podróży na świecie jako rozwiązanie problemu nadmiernej turystyki.

– Jesteśmy bardzo wdzięczni za tę nominację – podkreśla Norbert Zieliński z Działu Promocji Turystycznej Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. – To prawdziwy zaszczyt być jednym z najlepszych wschodzących miejsc turystycznych na świecie. Ciężko pracujemy, aby Poznań był atrakcyjnym miejscem odwiedzin, a ta nagroda z pewnością usprawni naszą pracę i zmotywuje nas do ulepszenia istniejącej oferty i stworzenia zupełnie nowych, ekscytujących projektów.

Jurorzy tak uzasadnili swoją decyzję: “Trudno uwierzyć, że tak piękne miasto nie jest jeszcze opanowane przez turystów. Ale przynajmniej nie będziesz musiał przepychać się przez tłumy, aby zanurzyć się w kolorowej architekturze Poznania i jego uroczych uliczkach. Mimo że jest jednym z najstarszych (i najpiękniejszych) miast w Polsce, Poznań pozostaje jednym z ostatnich prawdziwie ukrytych klejnotów Europy. To może się jednak wkrótce zmienić, bo kwestią czasu jest odkrycie jego malowniczych ulic przez podróżników. Wędrując Traktem Królewsko-Cesarskim ze Starego Miasta do jeszcze starszej części znanej jako Ostrów Tumski, szybko zrozumiesz, dlaczego naszym zdaniem Poznań będzie dla 2020 roku tym, czym Kraków był dla 2010”.

Wśród najważniejszych atrakcji Poznania wymieniono Stary Rynek, Zamek Cesarski, jezioro Maltańskie i Cytadelę. Jurorzy podkreślili, że stolica Wielkopolski warta jest odwiedzenia przez cały rok i zapewnia turystom rozrywkę również zimą.

– Polska jako całość jest niedocenianym kierunkiem podróży w Europie, a Poznań nie jest wyjątkiem! – ocenia Matt Kepnes, jeden z sędziów i bloger podróżniczy stojący za witryną Nomadic Matt.

Witryna TravelLemming.com zaprasza również czytelników do oddania głosów na ich ulubione miejsce podróży, a zwycięzcy na każdym kontynencie są premiowani coroczną nagrodą “Readers’ Choice”.

UMP, el

Podziel się!

10
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Miroslaw Chytry
Gość
Miroslaw Chytry

Wiadomo.Cus jeszcze.

Małgorzata Zbrzeźniak
Gość
Małgorzata Zbrzeźniak

Ale to, że jesteśmy w 30 najbardziej polecanych miast, nie zwalnia nas z pracy nad ciągłym doskonaleniem ☺☺

Małgorzata Nowak
Gość
Małgorzata Nowak

…polecane miejsce dla gości i pięknie ale czy Poznaniakom rodowitym się dobrze żyje!?
Fajnie byłoby gdyby Poznaniacy mówili ze w Naszym Mieście jest nam dobrze.

Merberos Knightmare
Gość
Merberos Knightmare

Mam wrażenie, że ten kto przyznał te nagrodę nigdy tutaj nie był…
Mam znajomą, która twierdziła, że bardzo jej sie podoba Poznań. Sama była z dolnego śląska, a w Poznaniu nie była dłużej niż dzień. Więc opowiadała jak jej się Poznań podoba, że nie rozumie na co tak narzekam. Ostatnio jednak przyjechała na dłużej, bo aż na 4 dni. W tym czasie musiała żyć tak jak żyje każdy mieszkaniec poznania. I oto proszę, po czterech dniach usłyszałem, że w końcu rozumie o co mi chodzi, i dlaczego tak bardzo nie lubię tego miasta. Bo łatwo jest mowić jakie jest super, gdy nie zmagasz się z problemami, które są efektem głupoty rządzących, a zwłaszcza obecnego niby prezydenta, Jacka Jaśkowiaka i jego świty bystrych inaczej.

Danuta Szczepańska-Przybył
Gość
Danuta Szczepańska-Przybył

Merberos Knightmare nie wiem na co tak narzekała znajoma i na co narzekasz Ty. Jak jest tak źle, to się przeprowadź! Urodziłam się w Poznaniu i cieszę się, że jestem poznanianką. Proszę nie obrażać Prezydenta Poznania. Polecam podkarpackie

Roman Kubera
Gość
Roman Kubera

Merberos Knightmare za takim szyldem tylko troll się może kryć… konkrety proszę wymienić co masz Poznaniowi do zarzucenia.

Roman Kubera
Gość
Roman Kubera

Danuta Szczepańska-Przybył, nie ma się co przejmować, bo to troll jest

Roman Kubera
Gość
Roman Kubera

Należy tylko cieszyć się 😘

Ewa Koscielniak
Gość
Ewa Koscielniak

Superowo

prześmiewca
Gość
prześmiewca

Najlepsze z najbardziej zanieczyszczonych smogiem celów podróży. Gratuluje. Poznań w smogu to znakomity cel turystyczny. Nawet na Tamce przy biurze Jaśkowiaka potrafi śmierdzieć jak w Nowej Hucie