Traktor wylądował w rowie. Kierowca stracił prawo jazdy

traktor w rowie fot. policja Wschowa

Przewrócony ciągnik rolniczy leżący w rowie i wychodzący z niego mężczyzna – taki widok zobaczyli policjanci z patrolu drogowego wschowskiej policji na poboczu drogi między Wschową a Jędrzychowicami.

Wszystko wydarzyło się 14 października.
„Patrol ruchu drogowego monitorując drogę krajową nr 12, na trasie ze Wschowy do Jędrzychowic zauważył przewrócony w rowie ciągnik rolniczy” – informuje Komenda Powiatowa Policji we Wschowie. – „Policjanci postanowili sprawdzić, co się wydarzyło. Podjeżdżając do pojazdu, zauważyli wychodzącego z niego mężczyznę. Kierowca ciągnika oświadczył policjantom, że wykonywał prace polegające na koszeniu trawy na poboczu”.

62-letniemu traktorzyście nic się nie stało, ale jego zachowanie wzbudziło podejrzenia mundurowych i postanowili sprawdzić trzeźwość mężczyzny. Jak się okazało – ich podejrzenia były słuszne, bo kierowca miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna stracił prawo jazdy, usłyszy też usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. A traktor usunięto z rowu i zabezpieczono.

Podziel się: