Szkoła będzie miała windę. Po 53 latach!

zarząd powiatu gnieźnieńskiego fot. Powiat gnieźnieński

Mariusz Mądrowski, członek zarządu powiatu gnieźnieńskiego zadeklarował, że w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 zostanie zamontowana winda. Wreszcie, po 53 latach działalności, niepełnosprawnych uczniów przestaną wnosić woźni.

Jak informuje Radio Poznań, problemy placówki z niepełnosprawnymi uczniami nagłośnili rodzice – gdy kilka tygodni temu woźni zachorowali i nie było komu wnosić wózków inwalidzkich. A budynek liczy sobie trzy piętra. Placówka ogłosiła też, że ze względu na bariery architektoniczne nie będzie w stanie przyjmować więcej dzieci z niepełnosprawnością ruchową.

Rodzice niepełnosprawnych uczniów pytali, dlaczego Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, pod które podlega placówka, nie zamontuje windy – i dowiedzieli się, że z powodu braku pieniędzy. Jak wyjaśnił Mariusz Mądrowski, dokumentacja montażu windy jest gotowa od 2021 roku, ale koszt, 800 tys. zł, przekraczał możliwości finansowe starostwa.

W tym roku jednak winda zostanie zamontowana, jak poinformowało Starostwo Powiatowe w Gnieźnie.
– Na podstawie bieżących sprawozdań finansowych, wiemy już, że dostępne w budżecie środki, zaoszczędzone w poprzednich latach pozwolą na budowę windy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 – mówi Mariusz Mądrowski, członek zarządu powiatu gnieźnieńskiego. – Wspomnianą inwestycję planowaliśmy już w 2021 roku i dlatego dysponujemy gotową dokumentacją. Szacujemy, że w obecnych realiach gospodarczych winda może kosztować nawet około miliona złotych. Ostateczną kwotę poznamy jednak po zakończeniu postępowania o zamówienie publiczne i wyłonieniu wykonawcy.

Podziel się:

Ostatnio dodane: