Szamotuły: Samochód ukradziony w Berlinie – odzyskany w Szamotułach

skradziony samochód fot. Policja
Szamotulscy policjanci zatrzymali trzech sprawców kradzieży samochodu marki Range Rover o wartości ponad 200 tys. zł. Odzyskany przez policjantów samochód został już oddany pokrzywdzonemu, a złodzieje trafili do policyjnego aresztu.

29 października szamotulscy policjanci przyjęli zgłoszenie dotyczące kradzieży samochodu marki Range Rover – w Berlinie. 44-letni właściciel samochodu zauważył jego brak przed godziną 22, a ponieważ miał w pojeździe zabezpieczenie GPS, natychmiast się zalogował do systemu i zobaczył, że jego samochód porusza się z dużą prędkością. W tej chwili był już pewny, że pojazd został skradziony.

44-latek razem ze swoim synem śledzili skradziony samochód dzięki nawigacji, a gdy okazało się, że auto jedzie w kierunku Polski – skontaktowali się z polską policją. W ten sposób dzień po kradzieży samochód udało się znaleźć w… Szamotułach. Tuż po północy na ulicy Wojska Polskiego policjanci z szamotulskiej patrolówki zatrzymali samochód skradziony w Berlinie. Odzyskany samochód został przekazany właścicielowi, policjanci natomiast zajęli się jego kierowcą – 24-letnim mieszkańcem Bydgoszczy.

Na podstawie zgromadzonych informacji jeszcze tego samego dnia policjanci z Wydziału Kryminalnego szamotulskiej komendy ustalili, że w kradzieży samochodu brało udział jeszcze dwóch mężczyzn, którzy jechali wypożyczonym wcześniej na ten cel samochodem. Szamotulscy kryminalni o godzinie 16 w Bydgoszczy zatrzymali dwóch mieszkańców tego miasta w wieku 37 i 45 lat. Bydgoszczanie zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

Wszyscy trzej mężczyźni, usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

KWP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: